iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

MTA uurimisosakonna töötajad avastasid 650 000eurose maksupettuse

MTA uurimisosakonna töötajad avastasid 650 000eurose maksupettuse

Rubriik: MTA

Maksu- ja tolliameti (MTA) uurimisosakonna töötajad avastasid kriminaalmenetluste raames kaks Tartus tegutsevat isikute gruppi, mis müüsid kahtlustuse kohaselt erinevate OÜde kaudu suurtele hulgimüügifirmadele suhkrut. Tänaseks kogutud tõenditest selgub, et nende gruppide poolt müüdi 2012. aprillist kuni juulini kokku ligi 3500 tonni suhkrut, millelt jäeti tasumata veidi üle 650 000 euro käibemaksu.

Kahtlustuse kohaselt soetasid isikute grupid suhkrut näiliselt ostu-müügiahelasse kaasatud ja nende kontrolli all olevatelt OÜdelt, mille kaudu osteti suhkrut Lätist ja Leedust 0%-lise käibemaksumääraga.

Eestisisesel edasimüügil tekkis käibemaksu tasumise kohustus, kuid gruppide kontrolli all olevad ettevõtted jätsid käibemaksu riigile tasumata. See võimaldas konkurentsieelise saamiseks käibemaksuosa, st 20% sees hinnaga manipuleerida ja järelejääva osa kriminaaltuluna kasseerida. Uurimisosakonna Lääne talituse juhataja Peeter Paisuotsa sõnul jälgib uurimisosakond koostöös teiste MTA järelevalveüksustega järjepidevalt maksude valdkonnas toimuvat, kuna MTA üheks prioriteediks on ettevõtete seas ausa konkurentsi tagamine läbi maksude deklareerimise ja õiges mahus tasumise. „Meie ülesanne on olla kursis uute skeemidega ja tõkestada organiseeritud maksukuritegusid. Sellised detailselt väljatöötatud ja hästi konspireeritud tegevused suure krimnaaltulu teenimise eesmärgil nõuavad kõigi kriminaalmenetluslike võimaluste kasutamist ning hästitoimivat rahvusvahelist koostööd,“ sõnas Paisuots.

Nende kriminaalmenetluste raames on tänaseks eeluurimiskohtuniku loal vahistatud neli inimest, kokku on kahtlustatavana üle kuulatud üheksa inimest. Enamik neist on varem kriminaalkorras karistatud varavastaste kuritegude, sh kelmuste eest.Kriminaalmenetlused on alustatud karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb maksude maksmisest kõrvalehoidumist suures ulatuses. Süüdimõistmisel saab kohus kuriteo toimepanemise eest karistuseks määrata rahalise karistuse või karistada kuni kolmeaastase vangistusega.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus