iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

MTA: Tööjõumaksude tasumine aprillis oluliselt ei langenud

MTA: Tööjõumaksude tasumine aprillis oluliselt ei langenud

Rubriik: MTA
Aprillikuu eest deklareeritud ning tasutud tulu- ja sotsiaalmaksu summadest järeldub, et ehkki möödunud kuu oli ettevõtetele keeruline, ei ole tööjõumaksude tasumine märtsikuuga võrreldes veel langenud. Küll aga on ligi 4600 ettevõttel deklaratsioon veel esitamata. Maksu- ja Tolliameti (MTA) peadirektor Valdur Laid rõhutas, et ettevõtjad peaksid esitama deklaratsioonid õigeaegselt ka siis, kui maksude tasumisega on raskusi.„Vastasel juhul ei ole võimalik maksuvõlga ajatada, taotleda ajatamisel intressilt kuni 100-protsendilist soodustust ning saada ka osa riigi toetusmeetmetest,“ ütles Laid. „Ajatamise avaldus tasub ära teha esimesel võimalusel, sest nende läbivaatamine võtab aega. Eriolukorra lõpuga seoses aga kohustab seadusandlus meid alustama ajatamata maksuvõlalt intressi arvestamist ja võla sisse nõudmist.“Tänahommikuse seisuga oli tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsiooni (TSD) esitanud 87 600 ettevõtet, kellest 71 600-l tuli tasuda makse. Nendest 85% on maksud praeguseks tasunud, võlgu on jäädud kogusummas 42 miljonit eurot. Võrreldes märtsikuuga on tasutud maksusumma 5 miljoni euro võrra väiksem ja eelmise aasta aprilliga võrreldes 63 miljoni euro võrra väiksem.MTA strateegilise analüüsi valdkonna peaspetsialisti Imbi Kaunismaa sõnul on olukord märtsikuu deklareerimistega võrreldes üsna sarnane. „Ootame veel paljude ettevõtete deklaratsioone ja maksude tasumisi, seega kuu lõpuks on seis kindlasti tänasest parem,“ lisas ta.Suurimad tööjõumaksude võlad kogusumma poolest on töötlevas tööstuses (eeskätt metalli- ja puidutööstus – kokku üle 9 miljoni euro), infos ja sides (suured programmeerimisettevõtted ja meediamajad – 4,4 miljonit eurot) ning haldus- ja abitegevuses (büroode haldus ja tööhõive – 4,1 miljonit eurot).Kõige enam ehk 56% on deklareeritud tööjõumaksudest tasumata majutus- ja toitlustusettevõtetel. Järgnevad haldus- ja abitegevus, kus on laekumata 21% tööjõumaksudest ning põllumajandus, kus on tasumata 14% tööjõumaksudest.Maakondade lõikes on suurim tasumata tööjõumaksude osakaal Võrumaa, Jõgevamaa, Saaremaa ja Läänemaa ettevõtetel (kõigil 10%).Töökohtade arv ja palgafond vähenes kõige enam majutus- ja toitlustussektoris, kus võrreldes märtsikuuga oli töökohti kümnendiku võrra vähem ja palgafond vähenes 44% (töötukassa toetust arvestades 19%). Kunsti ja meelelahutuse valdkonnas on sarnaselt kümnendiku võrra vähem töökohti, kuid sektori palgafond vähenes 21% võrra (töötukassa toetust arvestades 16%).Pressikonverentsi slaidid täpsema statistikaga (679.7 KB, PDF)Ülevaatlik graafiline materjal tööjõumaksude laekumisest (135.12 KB, PDF)

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus