iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

MTA: pakume alustavatele ettevõtjatele maksualast abi

MTA: pakume alustavatele ettevõtjatele maksualast abi

Rubriik: MTA

Maksu- ja tolliamet (MTA) pakub esmakordselt käibemaksukohustuslaseks registreerivale alustavale ettevõtjale maksualast nõustamist, aasta algusest alates on maksualast abi antud 165 ettevõtjale.

MTA teenindusosakonna talitusejuhataja Monika Jõesaare sõnul on nõustamiste eesmärk anda vajalikke näpunäiteid neile ettevõtjatele, kes esmakordselt alustavad käibemaksu arvestamist oma tehingutelt ja neile, kellel on varem olnud väiksemaid eksimusi käibemaksu deklareerimisel ja tasumisel. „Kui kuus keskmiselt on käibemaksuregistrisse soovijaid 800, siis pooltele neist anname käibemaksukohustuslase numbri hiljemalt järgmisel päeval peale avalduse esitamist, sest nende inimestega seotud ettevõtted on meile korrektse maksukäitumise poolest juba teada,“ selgitas Jõesaar. „Umbes 40 protsendiga taotluse esitanutest võtame ühendust ja räägime enne numbri andmist üle maksudega seotud baasinfo: kuidas leida teavet meie kodulehelt, milline on juhatuse liikme vastutus, kuidas valida tehingupartnereid petuskeemidesse sattumise vältimiseks ning kust saada täiendavat nõu,“ lisas Jõesaar. Esimene tagasiside nõustamisteenuse sisseviimisel on olnud hea, vastanutest pea 80 protsenti pidasid pakutud abi kasulikuks ning käibemaksunumbri saamist mugavaks.

Sellest nädalast on käibemaksukohustuslaseks registreerimisel kasutusel ka lihtsustatud taotluse vorm, mis teeb ettevõtja jaoks käibemaksunumbri taotlemise veel hõlpsamaks. Pettuste ennetamiseks ja võrdse konkurentsikeskkonna tagamiseks suuname osa taotlusi ka põhjalikumasse kontrolli, aga tänu lihtsamale teenusele vajab varasema 57 protsendi asemel seda vaid 10 protsenti taotlustest. Kontrolli tulemusel lükatakse tagasi keskmiselt 40 taotlust kuus ehk 5 protsenti taotlustest. Käibemaksunumbri andmisest keeldumise peamised põhjused on seotud ettevõtja varasema maksekäitumisega, samuti jäädakse hätta reaalse ettevõtluse tõendamisega.

Jõesaare sõnul tasub alustaval ettevõtjal ka eelistada ise oma äriühingu asutamist selle asemel, et käibemaksunumbri saamise eesmärgil osta üles numbrit juba omav äriühing. „Selliseid valmisfirmasid ostetakse meie andmetel kuus umbes 130 ja hinnad ulatuvad 1500 euroni. On aga juhuseid, kus sellise pikalt tegevuseta äriühinguga tulevad kaasa ka tema varasemad probleemid, mis võivad uue tegevusega alustamist hoopis viivitada. Igal juhul on lihtsam ja odavam oma äriühinguga ise alustada ja siis tulla juba meie juurde käibemaksunumbrit registreerima,“ rääkis Jõesaar.MTA pressiteade: http://www.emta.ee/et/uudised/mta-pakume-alustavatele-ettevotjatele-maksualast-abiTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus