iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

MTA ootab 1. juuliks füüsilistelt isikutelt 5,8 miljonit eurot tulumaksu

MTA ootab 1. juuliks füüsilistelt isikutelt 5,8 miljonit eurot tulumaksu

Rubriik: MTA

Maksu- ja tolliamet tuletab meelde, et teisipäeval, 1. juulil on füüsilise isiku tulumaksu tagastamise ja juurdemaksmise tähtaeg. Eelmise aasta tuludeklaratsioonide põhjal tuleb 12 781 maksumaksjal tulumaksu juurde tasuda kokku 5,8 miljonit eurot.

Kokku kuulub 2013. aasta tuludeklaratsioonide alusel juurdemaksmisele üle 23,5 miljoni euro tulumaksu, mis on võrreldes eelmise aastaga 1,4 miljonit eurot enam.

Amet teavitas neid maksumaksjaid, kellel tuleb 2013. aasta tuludeklaratsiooni alusel tulumaksu juurde maksta, mai lõpus. Oma maksuteadet ja isikuandmeid saab kontrollida e-maksuametis/e-tollis.MTA teenindusosakonna juhtivspetsialisti Hannes Udde sõnul on tänavu tasumisele kuuluva tulumaksu summa suurem kui aasta tagasi. "Oluliselt kasvas sel aastal ameti kõrgendatud tähelepanu all olnud välistulude deklareerijate arv, seda 33 protsenti võrreldes mullusega.

Kõigil, kes saavad välismaalt tulu, on kohustus deklareerida see tulu Eestis. Kui inimene on aga asunud välismaale alatiseks tööle, siis tuleks kaaluda oma maksuresidentsuse muutmist,“ lisas Udde.Igal aastal on ka neid maksumaksjaid, kes ei täida oma maksukohustust paraku õigeaegselt. „Maksumaksja peab arvestama, et kui ta oma kohustust õigel ajal ei täida, tuleb hiljem tasuda intresse. Soovitan inimestel, kellel on raskusi tulumaksukohustuse õigeaegse täitmisega sõlmida kokkulepe tulumaksu tasumise ajatamises.

Sellisel juhul saab taotleda ka intressimäära vähendamist poole võrra," sõnas Udde.Maksuvõla ajatamist saab taotleda ameti teenindusbüroos ja juhul kui maksuvõlg ei ületa 3200 eurot, siis ka e-maksuametis/e-tollis. Samuti saab ajatamistaotluse saata e-posti aadressile pohja at emta dot ee.Eelmise aasta eest deklareeris oma tulusid üle 635 800 inimese, neist 95 protsenti elektrooniliselt. Deklaratsioonide alusel kuulus sel aastal tagastamisele 92,4 miljonit eurot enamtasutud tulumaksu, mis on 5,7 miljonit eurot vähem kui oli aasta tagasi.Füüsilisele isikule, kes deklareeris kasu vara võõrandamisest ja füüsilisest isikust ettevõtjatele, on tulumaksu tasumise ja tagastamise tähtaeg 1. oktoober.

Selleks kuupäevaks tuleb tasuda tulumaksu 9454 deklaratsiooni alusel summas 17,7 miljonit eurot.Infot tulumaksu tasumise ja tagastamise kohta saab ameti infotelefonilt 1811 või 880 0811. Maksuvõla ajatamisest saab täpsemalt lugeda MTA kodulehelt http://www.emta.ee/index.php?id=24758.MTA pressiteade: http://www.emta.ee/index.php?id=35589&tpl=1026

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus