Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

MTA kontrollis 113 ehitusettevõtet

MTA kontrollis 113 ehitusettevõtet

Rubriik: MTA

Maksu- ja tolliameti (MTA) revidendid viisid kahe nädala jooksul läbi 27 ehitusobjekti kontrolli, millest 11 olid kordusvaatlused. Kokku kontrolliti 113 ehitusettevõtet ja võeti seletusi 332 töötajalt. Kontrollidel tuvastati 66 uut töötajat, kellest 16 olid väidetavalt esimest päeva tööl.

Tallinnas toimus jaanuari lõpus ja veebruari alguses kordusvaatlus nelja kortermaja ehitusobjektil, kust leiti taas 18 uut töötajat, kes ei kajastu ühegi ettevõtte tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsioonil. Töötajatest viis olid väidetavalt esimest päeva tööl.

Ühe kontrollitud kortermaja ehitusobjekti töötajad väitsid, et ei ole veel palka saanud, Wiedemanni tänaval asuva ehitusobjekti kolm töötajat aga tunnistasid, et saavad lisaks deklareeritavale palgale sularahas lisatasu. Samuti kontrolliti Valga gümnaasiumi ehitusobjekti, kus MTA töötajad tuvastasid kontrolli käigus kuus objektiga seotud äriühingut. Selgitusi võeti 39 töötajalt, kellest seitse olid uued töötajad ning ei kajastu tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsioonidel. Kõik need seitse inimest on ühe ettevõtte töötajad, mis on kolm kuud deklareerinud töötasu ainult 1-2 töötajale.Üleeelmisel nädalal kontrolliti muuhulgas ka Nõo Reaalgümnaasiumi ehitustöid, millega on seotud 16 erinevat ettevõtet.

Vaatlusel tuvastati 14 uut töötajat, kes ei kajastu ühegi ettevõtte tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsioonil.MTA kontrolliosakonna juhataja Kaido Lemendiku sõnul on ehitusettevõtjad aru saanud, et MTA jätkab objekti kontrolli seni, kuni töötajate kõik tasud kajastuvad deklaratsioonil. „Näiteks lubas ühe ettevõtte juht töötajale, et kuna MTA objekti kontrollib, siis tal ei jää muud üle, kui töötajad lepinguga tööle võtta,“ märkis Lemendik.