iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

MTA keskendub maksu- ja tollikuritegude puhul võitlusele grupiviisilise tegevusega

MTA keskendub maksu- ja tollikuritegude puhul võitlusele grupiviisilise tegevusega

Rubriik: MTA

Maksu- ja Tolliameti (MTA) uurimisosakond alustas 2012. aasta I poolaastal 267 kriminaalmenetlust. Kõige rohkem ehk 177 menetlust alustati aktsiisikaupade, salakaubaveo ja ebaseadusliku käitlemise kohta. Narkokuritegude osas alustati 59 kriminaalmenetlust, suure kahjuga maksupettuste osas aga 13 menetlust.

Maksu- ja tolliameti uurimisosakonna juhataja Rain Kuusi sõnul on võrreldes eelmise aastaga prokuratuuri edastatud kriminaalasjades tuvastatud rohkem grupiviisilist tegevust ning kuriteoga seotud isikuid.

„Ühiskonna turvalisuse ja majanduse ausa konkurentsi tagamiseks on väga oluline tabada maksupettuste tegelikud korraldajad ja salakaubaveo puhul kogu organisaatorite võrgustik. Sellest tulenevalt pöörame maksu- ja tollikuritegude menetlemisel suuremat tähelepanu just grupiviisilise tegevuse tõkestamisele,“ sõnas Kuus.Kriminaalmenetluste käigus avastati I poolaastal kokku 8,7 miljonit sigaretti. Sellest suurim kogus, mille moodustasid 8,5 miljonit võltsitud Marlboro ja LM sigaretti, leiti märtsis Hiinast saabunud konteinerist. Lisaks pidasid uurimisosakonna töötajad kinni 710 liitrit piiritust, mis leiti Ida-Virumaal tegutsenud grupi kasutuses olnud hoonete läbiotsimisel.Loe edasi pressiteatest MTA kodulehel.Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus