iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

MTA ja Liisinguühingute Liit teevad autoturul levivate pettuste vastu koostööd

MTA ja Liisinguühingute Liit teevad autoturul levivate pettuste vastu koostööd

Rubriik: Äripäev

Kasutatud autode turu korrastamiseks hakkab maksu- ja tolliamet jagama liisingettevõtetega teavet selle kohta, milliste sõidukite puhul ei saa registritoiminguid kiirelt teha, liisingettevõtted omakorda hoiduvad selliste sõidukite finantseerimisest.

Maksu- ja tolliameti peadirektori Mareki Helmi sõnul on Eesti Liisinguühingute Liiduga sõlmitud koostöökokkulepe suureks sammuks edasi kasutatud autode turu korrastamisel.„Eelmisel aastal koostöös maanteeametiga alustatud süvendatud kontrollid on tulemusi andnud, aga järjest enam nähakse sellistest kontrollideks pääsemiseks pettuste korraldamisega ka rohkem vaeva – näiteks otsitakse ametitega suhtlemiseks puhta maksutaustaga ettevõtted või isikuid, samas kui tehingu pealt on petufirmade poolt eelnevalt maksud tasumata. Siin me loodamegi abi koostööst liisingettevõtetega, et ka neid hoiatada ja suunata lahti ütlema maksupettuse kahtlusega tehingutest,“ rääkis Helm.Eesti Liisinguühingute Liidu tegevdirektor Reet Hääl ütles, et jõuline riigiametite sekkumine autoturu korrastamise ja maksude laekumise nimel andis positiivselt tunda juba paar kuud peale selle algust.„Liidu liikmefirmade omanduses on üle 100 000 sõiduki ning oleme jätkuvalt huvitatud koostöösse panustamisest. Seisame hea selle eest, et meie omanduses olev autopark vastaks nendele kriteeriumitele, mida klient on eeldanud endale sõidukit soetades ning millelt oleks vastavalt ka maksud makstud,“ sõnas Hääl.Koostöö mõjusust hinnatakse kahe kuu möödudes, siis lepitakse kokku ka edasistes tegevustes.Eestisse toodud vähekasutatud kallite, kuid käibemaksupettuse kahtlusega autode kontrollimisel alustati uudse lähenemisega eelmisel sügisel, kuna summaliselt suurimad maksupettused pannakse toime just selliste autode müügiga.Maksu- ja tolliamet saab maanteeametist reaalajas jooksvat infot kallite autode kohta, mida soovitakse arvele võtta. Seejärel antakse koostöös AMTELiga hinnang, kas tegemist võib olla käibemaksupettusega seotud sõidukiga, ning kui see nii on, siis edastab maksu- ja tolliamet info kohe maanteeametisse ning registrikannete tegemise taotlust konkreetse sõiduki puhul menetletakse kuni 30 päeva.

See annab võimaluse kontrollida tehingu ja tehingutega seotud isikute ning sõidukite tausta ja seeläbi hoida ära võimalik maksupettus.Alates 1. novembrist 2013 on kontrollitud 2000 sõiduki maaletoojaga seotud maksuriske.MTA pressiteade: http://www.emta.ee/index.php?id=35185&tpl=1026

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus