iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

MTA ja AMTEL alustavad koostööd autoturu korrastamisel

MTA ja AMTEL alustavad koostööd autoturu korrastamisel

Rubriik: MTA

Eelmisel nädalal kohtusid Maksu- ja Tolliameti (MTA) ning Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liidu (AMTELi) esindajad. Kohtumisel räägiti autokaubanduse eripäradest, valdkonna ettevõtete maksukuulekusest ning arutati osapoolte edasise koostöö võimalusi.

AMTEL tutvustas alal tegutsevate ettevõtete keskmisi statistilisi näitajaid oma liikmete näitel. AMTEL on koondamas autonduse eri tahkudega tegelevaid ettevõtteid – uute autode maaletoojaid, edasimüüjaid ja teenindusi, iseseisvaid kere- ja värvitöökodasid ning kasutatud autode müügifirmasid. AMTEL andis MTAle ülevaate levinumatest maksupettuste skeemidest sektoris ja tõi välja deklareerimata tööjõu kasutamisele ja ümbrikupalga maksmisele viitavaid asjaolusid – firmas on müügis oluliselt rohkem autosid, kui palgal olev müüja suudab teenindada, sektori keskmisest kordades väiksem tööjõukulu jms.

AMTEL tutvustas ka kombineeritud skeeme – lisaks maksupettusele on võltsitud auto odomeetrinäitu ja tarbija eest varjatakse tehnilisi puudusi. Maksu- ja Tolliameti kontrolliosakonna juhataja Kaido Lemendik selgitab: "AMTELi andmetel on levinud käibemaksupettused Lääne-Euroopast toodavate kasutatud sõidukite puhul ning sellele viitavad ka juhtumid, kus Eestis müüakse autot odavamalt, kui sama auto turuhind on Saksamaal. Lisaks viitavad AMTELi hinnangul deklareerimata tööjõu ja ümbrikupalga maksmisele asjaolud, kus autode müüjaid on 50 kasutatud sõiduauto kohta vähem kui 2 ning palgatase on Tallinnas alla 600 euro."MTA tutvustas AMTELile sektori maksukuulekuse tõstmiseks tehtud seniseid tegevusi ning lisaks ka töös olevaid seadusettepanekuid, mis aitavad tulevikus võidelda maksupettustega oluliselt efektiivsemalt. MTA kontrolliosakonna juhataja Kaido Lemendik: "Erialaliitudega kohtumiste eesmärgiks on maksukuulekuse tõstmine koostöös erasektoriga.

Äärmiselt positiivne oli tõdeda, et turul levivatest pettustest julgetakse ja soovitakse rääkida."AMTEL tegevjuht Arno Sillat: “Autokaubanduses on viimasel ajal välja kujunenud üks väärharu, kus maksudistsipliin on olematu ja lokkab pettus - siin on palju üksiküritajaid, aga ka ettevõtteid. Hea äri on selline, kus on rahul kõik osapooled. Autokaubanduses on end ilmutanud tegelased, kelle äri käib teiste arvelt - nii kaotavad petetud kliendid ja riik ehk meie kõik”.MTA ja AMTEL leppisid ühtlasi kokku, et sellised kohtumised hakkavad edaspidi toimuma regulaarselt. Järgmine arutelu, kus antakse ülevaade vahepeal toimunud valdkonna korrastamise tegevustest ning seatakse järgmised koostöö eesmärgid, leiab aset juba sügisel.Uudis maksuameti kodulehel.Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus (veebruar)

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus