iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

MTA: 1. juuli väikesaadetiste maksustamise muudatus võib mõjutada ka varasemaid tellimusi

MTA: 1. juuli väikesaadetiste maksustamise muudatus võib mõjutada ka varasemaid tellimusi

Rubriik: MTA

Maksu- ja Tolliameti pressiteade
14.04.2021

MTA: 1. juuli väikesaadetiste maksustamise muudatus võib mõjutada ka varasemaid tellimusi

Maksu- ja Tolliamet (MTA) tuletab meelde, et 1. juulist kaob väljastpoolt Euroopa Liitu tellitud väikesaadetiste käibemaksuvabastus. See tähendab, et ka varem tellitud saadetised, mis jõuavad Eestisse pärast 1. juulit, tuleb deklareerida ning nende pealt tuleb tasuda ka käibemaks. 

Kui praegu maksustatakse käibemaksuga Euroopa Liidu välistest riikidest tellitud saadetised, mille väärtus ületab 22 eurot, siis muudatuse järel tuleb tollis deklareerida kõik väikesaadetised ning tasuda nendelt ka käibemaks.

„Kuigi muudatus hakkab kehtima 1. juulist, tuleb arvestada, et tellitud kaupade tarneajad võivad olla pikad. Nii võib näiteks Hiinast tellitud kaup jõuda Eestisse alles paar kuud pärast tellimuse esitamist. Tuleb arvestada, et muudatusel üleminekuperioodi ei ole ja kui kaup imporditakse Eestisse pärast 1. juulit, tuleb see deklareerida ning tasuda ka käibemaks,“ ütles MTA tolliosakonna teenusejuht Kaari Lainevool.

Lainevool lisas, et MTA on kohaldanud oma infosüsteeme nii, et ka muudatuse järel saaksid eraisikud võimalikult kiirelt kaubad deklareeritud. „Tollideklaratsiooni saab esitada lihtsustatud korras e-MTA „Postipaki deklareerimise“ rakenduses ning seda saab teha nii enne kui ka pärast paki saabumist.“

„Soovitame deklareerida kaup ette, sest sellisel juhul saab tellitud asjad kiiremini kätte. Juhime ka tähelepanu, et deklaratsiooni saab esitada siis, kui posti- või kullerettevõte on teatanud kauba saajale transpordi saatedokumendi numbri (tracking number) ja eelneva tollidokumendi numbri,“ ütles ta.

Ühelt eraisikult teisele kingitusena saadetud kaubad, mille väärus on kuni 45 eurot, jäävad endiselt käibemaksuvabaks. Kui tellitud või kingitusena saadetud saadetise summa ületab 150 eurot, siis lisandub sellele lisaks käibemaksule ka tollimaks. 

Lisainfo: https://www.emta.ee/et/reisimine-saadetised-umberasumine/euroopa-liitu-sisse/deklareerimine/1-juulist-muutub-valjastpoolt

Tervitades
Reet Pärgma
Meediasuhete spetsialist
Maksu- ja Tolliamet
tel. 676 1115, 51918147
reet.pargma@emta.ee

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus