Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Meeleavaldus – Automaksule pidurit – 11.09.23

Meeleavaldus – Automaksule pidurit – 11.09.23

Rubriik: EML

Hea mõttekaaslane,

Eestis oli enneolematu maksutõusukevad, kuid sellega pole ametisoleva valitsuse plaanid meie inimeste ja ettevõtete rahakoti kallal käimiseks veel lõppenud.

Sügisel plaanitakse Riigikogust läbi suruda automaksu kehtestamine. Tegu on Eestis ennekuulmatu varamaksuga, mis puudutab ligi miljonit sõidukit ja tähendaks iga-aastast lisakulu sadadele tuhandetele eestimaalastele. Sealjuures puudub koalitsioonil kavatsus suunata raha teede parendamisse või liiklustaristu arendamisse.

Oma isikliku sõiduki omamine on Eestis mitte luksus, nagu üritavad väita koalitsioonipoliitikud, vaid vältimatu vajadus igapäevaelus. Praeguse automaksuplaaniga minnakse halvendama muuhulgas Eesti perede, pensionäride, maa- ja puuetega inimeste elujärge. Seda olukorras, kus Eesti elu kallineb igapäevaselt kontrollimatus tempos – kuid sellega tegelemiseks valitsusel plaan puudub.

Seepärast kutsun Teid 11. septembril 14.00 Riigikogu ees toimuvale meeleavaldusele, kus Isamaa ütleb selgelt välja: automaksule pidurit! Üritusel osalevad ka Eesti Autoomanike Liidu, Eesti Omanike Keskliidu, Eesti Maksumaksjate Liidu ja teiste organisatsioonide esindajad.

Urmas Reinsalu
Isamaa esimees

https://www.facebook.com/events/1413007686214268