iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Märtsis maksulaekumiste kasv kiirenes

Märtsis maksulaekumiste kasv kiirenes

Rubriik: Rahandusministeerium

Märtsis kogus maksu- ja tolliamet 379,6 miljonit eurot makse, mis on 12,7 protsenti rohkem kui möödunud aastal. Kiiresse kasvu panustasid pea kõik maksud, suurematest koguti sotsiaalmaksu ja käibemaksu vastavalt 9,9 ja 13,7 protsenti enam.

Maksude laekumist mõjutas märtsis sarnaselt veebruariga füüsilistele isikutele tehtavad tulumaksutagastused. Esimese kvartaliga on riigieelarvest täidetud 23,2 protsenti. Sotsiaalmaksu laekumise kasv kiirenes märtsis 9,9 protsendini ning laekumine moodustas 178,5 miljonit eurot.

Võrdlemisi suure kasvu põhjustasid kiire keskmise palga ja erisoodustuselt laekuva sotsiaalmaksu suurem laekumine ning madal võrdlusbaas. Deklareeritud keskmine palk kasvas veebruaris eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 8,1 protsenti ning mediaanpalk 9,5 protsenti. Mediaanpalga kiirem kasv keskmise palgaga võrreldes on lisaks üldisele palgatõusule seotud miinimumpalga enam kui kümneprotsendise kasvuga 2014. aasta algusest.

Hõivatute arv kasvas eelmise aasta veebruariga võrreldes 0,5 protsenti ning kiireim oli see jaekaubanduse ning tervishoiu sektoris, vastavalt 1,7 ja 1,4 protsenti. Erisoodustuselt tasutav sotsiaalmaks oli eelnevate aastate märtsiga võrreldes pea kaks korda suurem, ulatudes 5 miljoni euroni. Aktsiisilaekumised kasvasid märtsis eelmise aasta sama perioodiga võrreldes kokku 9,2 protsenti ning enim panustasid kasvu kütuse- ja tubakaaktsiisi laekumised. Kuigi kütuseaktsiisi tasumine kasvas 9,9 protsenti ning deklareeritud bensiini kogused 5,6 protsenti, on see põhjustatud eelkõige madalast võrdlusbaasist.

Diislikütuse deklareerimine langes eelmise aastaga võrreldes ning soojast talvest põhjustatuna vähenes ka erimärgistatud kütuse kogus. Kolme kuu kokkuvõttes jääb kütuseaktsiisi laekumine eelarve ootustele alla ning võib eeldada selle trendi jätkumist. Tubakaaktsiisi laekumised on seni olnud ootuspärased. Märtsis ulatus laekumise kasv 12,3 protsendini ja esimese kvartali deklareeritud kogused on mõjutatud aasta alguses toimunud aktsiisitõusust ning sellele eelnenud varude soetamisest.

Sellest tulenevalt on ka veebruari ja märtsi laekumised olnud tavapärasega võrreldes madalamad, kuid varude lõppemise tõttu taastuvad tavapärased kogused teise kvartali jooksul.Ministeeriumi pressiteade koos slaididega: http://www.fin.ee/martsis-maksulaekumiste-kasv-kiirenes/

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus