iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Martin Helme: “Säh sulle maksudebatti!”

Martin Helme: “Säh sulle maksudebatti!”

Rubriik: Uueduudised

Majandusministeerium arvutas välja, et ainuüksi elektri hinna pöörase tõusu tõttu maksid Eesti ettevõtted ja kodumajapidamised eelmisel aastal tavapärasega võrreldes 840 miljonit eurot rohkem. Sügisel avaldas Eesti Pank oma hinnangu, et 2022. aastal saab energiahindade tõusust tingitud lisakulu kokku olema umbes 1,2 miljardit eurot. Nende arvutuse järgi jaguneb see üsna võrdselt elektri ja kütuse vahel.

Tegelikult, nagu nüüd Majandusministeeriumi arvutus näitas, oli summa palju suurem: kui Eesti Pank arvestas elektri hinna kuluks veidi üle 500 miljoni, siis see oli kolmandiku võrra rohkem, kõvasti üle 800 miljoni. Kui võtta aluseks Eesti Panga arvestus, et kulud kütustele ja elektrile olid enam-vähem sama suured, siis saame aastat kokku võttes öelda, et inimeste ja ettevõtete taskust on eelmisel aastal ära võetud rohkem kui 1,5 miljardit eurot.

Paneme selle arvu mingisse perspektiivi. Eesti eelarve 2022. aastal nägi ette, et riik korjab sotsiaalmaksu aastas umbes 4 miljardi eest. Käibemaksu umbes 3 miljardi eest. Tulumaksu umbes 2 miljardi eest. Kõiki aktsiise umbes 1 miljardi eest. Nüüd siis toimus meil läbi elektriarvete ja kütusearvete lisamaksu kogumine 1,5 miljardi eest.

Loe lähemalt:
https://uueduudised.ee/majandus/martin-helme-sah-sulle-maksudebatti/

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus