Järgmine koolitus: 14.02. Tallinn - Aastaaruanne 2022 ja maksud 2023. Registreeri ja tutvu koolitusega

Martin Helme: “Säh sulle maksudebatti!”

Martin Helme: “Säh sulle maksudebatti!”

Rubriik: Uueduudised

Majandusministeerium arvutas välja, et ainuüksi elektri hinna pöörase tõusu tõttu maksid Eesti ettevõtted ja kodumajapidamised eelmisel aastal tavapärasega võrreldes 840 miljonit eurot rohkem. Sügisel avaldas Eesti Pank oma hinnangu, et 2022. aastal saab energiahindade tõusust tingitud lisakulu kokku olema umbes 1,2 miljardit eurot. Nende arvutuse järgi jaguneb see üsna võrdselt elektri ja kütuse vahel.

Tegelikult, nagu nüüd Majandusministeeriumi arvutus näitas, oli summa palju suurem: kui Eesti Pank arvestas elektri hinna kuluks veidi üle 500 miljoni, siis see oli kolmandiku võrra rohkem, kõvasti üle 800 miljoni. Kui võtta aluseks Eesti Panga arvestus, et kulud kütustele ja elektrile olid enam-vähem sama suured, siis saame aastat kokku võttes öelda, et inimeste ja ettevõtete taskust on eelmisel aastal ära võetud rohkem kui 1,5 miljardit eurot.

Paneme selle arvu mingisse perspektiivi. Eesti eelarve 2022. aastal nägi ette, et riik korjab sotsiaalmaksu aastas umbes 4 miljardi eest. Käibemaksu umbes 3 miljardi eest. Tulumaksu umbes 2 miljardi eest. Kõiki aktsiise umbes 1 miljardi eest. Nüüd siis toimus meil läbi elektriarvete ja kütusearvete lisamaksu kogumine 1,5 miljardi eest.

Loe lähemalt:
https://uueduudised.ee/majandus/martin-helme-sah-sulle-maksudebatti/