iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksuvõlg kasvas esimese kvartaliga miljardi võrra

Maksuvõlg kasvas esimese kvartaliga miljardi võrra

Rubriik: Postimees

Sirje Niitra ja Lauri Linnamäe kirjutatavad, et esimese kvartali lõpuks on täitmata maksukohustusi 89 238 isikul, kellest kolmandik ehk 21 459 on juriidilised isikud ning 67 779 füüsilised isikud. Kokku ollakse maksu- ja tolliametile ning seeläbi Eesti riigile võlgu 5,2 miljardit krooni.

Ameti peadirektori Enriko Aava sõnul võis maksuvõla kasvu ette ennustada. «Tegemist on murettekitavate numbritega. Paneme inimestele südamele, et makseraskuste korral pöördutaks võimalikult kiiresti maksuhalduri poole.

Mida suuremaks kuhjuvad võlad, seda keerulisemasse olukorda ennast pannakse,» rääkis ta. Kõige enam on makseraskusi jae- ja hulgikaubandusega tegelevatel äriühingutel, mille maksuvõlg on 1,5 miljardit krooni. Järgnevad kinnisvara, ehituse ja töötleva tööstusega tegelevad ettevõtted. Kinnisvara arendamise, rentimise ja äritegevusega seotud 4902 äriühingul on maksuvõlga kokku 845 miljonit krooni, 2745 ehitusega tegeleval äriühingul 680 miljonit krooni ning 2254 töötleva tööstuse äriühingul 728 miljonit krooni.

Maksuhaldur on raskustes olevatele ettevõtjatele võlgade ajatamise võimaldamisega vastu tulnud ning juriidilisest isikust maksukohustuslastest on ligi 700 isikul maksuvõlg ajatatud. Maksuvõlg on kokku ajatatud 1713 isikul kogusummas 319 861 603 krooni. Pikemalt loe: http://www.e24.ee/?id=110791

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus