Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Maksuvõla puudumise tõendit saab ise e-maksuametis/e-tollis koostada

Maksuvõla puudumise tõendit saab ise e-maksuametis/e-tollis koostada

Rubriik: MTA

MTA teavitab, et juuni algusest saavad kõik maksumaksjad ise maksuvőla puudumise tõendi, maksuvõla tõendi ja saldoteatise e-maksuametis/e-tollis koostada ning tõendile digitaalse templi näol maksu- ja tolliameti ametliku kinnituse lisada. Juuni algusest tänaseni on kliendid koostanud 464 digitempliga võla puudumise tõendit.

Lisaks on digitempliga varustatud tõendit võimalik e-maksuametist/e-tollist elektrooniliselt vajalikule adressaadile edastada. See tähendab, et kui vajatakse tõendit teisele asutusele või ettevõttele esitamiseks, saab dokumendi kohe samalt lehelt adressaadi e-postile saata.Teenindusosakonna juhataja Rivo Reitmann rõhutab, et digitaalse templiga varustatud tõendid on samaväärsed paberil väljastatud ja ametniku poolt allkirjastatud tõenditega. „Digitempel tõendab, et dokumendi on väljastanud maksu- ja tolliamet ning andmed dokumendil on autentsed ja usaldusväärsed.

Oluline on, et selliste tõendite saamiseks ei pea enam meie teenindusbüroodesse tulema,“ lisas Reitmann. Tähele tasub panna, et alates 1. juulist muutub maksuvõla puudumise tõendi väljastamise kord ning maksuvõla puudumise tõend väljastatakse juhul, kui isiku maksuvõlg ei ületa 10 eurot. Seni oli maksuvõla piirmääraks tõendi väljastamisel 15 eurot.

Muudatuse eesmärk on ühtlustada nimetatud piirmäär maksuteate väljastamise ning maksu määramise ja maksuotsuse väljastamise piirmääraga. MTA on vastava muudatuse teinud ka maksukohustuslaste registris, seega maksuvõla puudumise tõendi koostamisel alates 1. juulist arvestatakse juba uue piirmääraga.E-maksuametis/e-tollis koostatud digitaalse templiga maksuvõla puudumise tõendid registreeritakse ameti infosüsteemis ning kahtluse korral on neid võimalik taasesitada. Uuendusena on maksuvõla puudumise tõendit alates 1.

juulist võimalik e-maksuametis/e-tollis koostada ka ingliskeelsena.