iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Maksuvabad investeeringud

Maksuvabad investeeringud

Rubriik: Päevaleht

Reet Teder, Eesti kaubandus-tööstuskoja poliitikadirektor kirjutab Eesti Päevalehe Ärilehes EKTK initsiatiivil välja töötatud ettevõtete tulumaksusüsteemi ja 2009. aasta probleemi lahendusest.

EL-i ema- ja tütarettevõtte direktiivist piirab kasumi maksustamist selle jaotamise hetkel. Kasumi jaotamisel tekkinud maksukohustust käsitletakse selle direktiivi mõttes kinnipeetava maksuna. EKTK ettepaneku kohaselt tekib maksukohustus kasumi teenimisel, kuid äriühingul on õigus kanda oma majandusaasta kasum osalt või täies ulatuses nn maksuvabasse investeeringute reservi.

Investeeringute reservi saab kasutada ettevõtluse tarbeks ja investeerimiseks, kuid seda ei saa otse dividendidena välja maksta. Reservi kantud summat tulumaksuga ei maksustata. Hilisemaks dividendi maksmiseks peab üldkoosolek arvama vajaliku summa bilansis reservkapitalist jaotamata kasumi hulka. Pärast seda siis saab teha otsuse dividendide jaotamise kohta.

Sel viisil oleks tagatud dividendide jaotamise ja maksukohustuse tekkimise lahusus. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/majandus/379881 Vt EKTK ettepanekut „Ettevõtete tulumaks alates 2009. aastast“: http://www.koda.ee/?id=43609 Vt Rahandusministeeriumi poolt välja töötatud 2009. aasta tulumaksureformi analüüsi.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus