iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksutõus tabab vaeseid valusamalt

Maksutõus tabab vaeseid valusamalt

Rubriik: Postimees

Andres Võrk, PRAXISe analüütik, kirjutab Postimehe arvamusküljel, et uuest aastast ootab tarbijat ees mitmete kaupade ja teenuste käibemaksu tõus, millega loodetakse täita üha sügavamaks muutuvat eelarveauku. Plaanis on täielikult või osaliselt ära kaotada senine soodusmäär ravimitele, raamatutele, perioodikale, majutusele ja kultuuriüritustele.

Maksude kehtestamisel ja muutmisel on mitmeid eesmärke. Esmalt tuleb muidugi jälgida, et maksud aitaksid kaasa eelarve stabiliseerimisele ning majanduskasvu soodustamisele. Samuti peab maksude administreerimine olema lihtne.

Maksustamist kasutatakse veel selleks, et tõsta nende toodete hindu, mis on ühiskonnale või looduskeskkonnale kahjulikud. Kuid üks väga tähtis aspekt on seegi, et maksukoormus peab jaotuma õiglaselt erinevate ühiskonnarühmade vahel. Enamasti mõeldakse arenenud riikides selle all seda, et jõukamad maksavad maksudeks oma tuludest suhteliselt suurema osa kui vaesed. Praegu valitsuse plaanitavatest muudatustest on vaesema elanikkonna vastu kõige enam suunatud ravimite käibemaksutõus, sest väiksema sissetulekuga inimeste eelarvest moodustavad need kulutused suhteliselt suurema osa.

Kahjuks on ka nii, et vaesemad inimesed on sagedamini haigemad, mistõttu ravimite käibemaksutõus tabab neid topeltvalusalt. Lisaks sellele kulutavad nad ka suhteliselt enam oma sissetulekust perioodika tellimisele ja ostmisele. Jõukamad inimesed seevastu kulutavad oluliselt enam majutusteenustele, kultuuriüritustele ja raamatutele. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=54616Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus