iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Maksutõus jahutab majandust

Maksutõus jahutab majandust

Rubriik: Äripäev

EVEA tegevjuht Kersti Kraas kirjutab Äripäeva arvamusküljel, et käibemaksu tõus ei aita suurendada riigi tulubaasi. Praegu toimiva, tarbimisele orienteeritud majandusmudeli puhul jahutab tarbimismaksu tõstmine veelgi majandust. Oleme seninägematus languses ja EVEA arvates tuleb tarbimist pigem stimuleerida ja otsida maksukoormuse alandamise, mitte tõstmise võimalusi.

Lõpptarbija on otsustavalt piiranud kulutusi. Inimeste raha kulub enamasti vaid hädapärasele - söögile, kommunaaltasude, pangalaenude jms tasumiseks.

Seda näitavad langenud müügimahud kaubanduskeskustes ning teenindussektoris. Käibemaksu tõstmisel 2% võrra kallineksid kaubad lõpptarbijale 1,69%. See tähendab taas hinnatõusu. Kui ettevõtja tahaks säilitada kliendile senist hinda, tuleks tal kärpida oma kulusid.

Enamik ettevõtjaid on juba viinud oma kulutused minimaalseks. Järgmine võimalus hinna alandamiseks on vähendada kvaliteeti. Kas me seda tahamegi? Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4341/arv_kolumn_434102.htmlTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus