iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksuterminaatorid tagasi?

Maksuterminaatorid tagasi?

Rubriik: Äripäev

Rait Kaarma, Alvin, Rödl & Partner Advokaadibüroo OÜ advokaat, kirjutab Äripäev Online`is, et ilmselt tekitas paljudes hämmeldust maksuhalduri seisukoht, et äriühingute kapitali vähendamine perioodil 2007-2008 oli paljudel juhtudel seotud tulumaksuseaduse muutmise seaduse väljatöötamist puudutava info levikuga ning seega kuuluvad nimetatud äriühingud maksuhalduri silmis riskigruppi.

Maksuhalduri hoog ja ajastus asuda maksukorralduse seaduse paragrahvi 84 (sätestab tehingu maksustamisel majandusliku sisu ülimuslikkuse selle juriidilise vormi ees) rakendama 2007-2008. aastal toimunud kapitali vähendamistele on üllatuslik. Euroopa Liidu Kohus on mitmes lahendis rõhutanud, et kui maksukohustuslasel on valida kahe tehingu vahel, on tal õigus valida käitumisviis, mis piirab tema maksukohustust. See tähendab, et maksumaksjal ei ole kohustust valida kõrgemat maksukoormust kaasa toova tehingu kasuks.

Seega soovitaks maksumaksjatele säilitada maksuhalduri kontrolli korral külma närvi ja oma õigusi aktiivselt kaitsta, kuna maksude planeerimisel tulevikus toimuvate seadusemuudatustega arvestamist ei saa maksumaksjale ette heita. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4260/arv_kolumn_426002.html Loe ka Äripäev Online`ist: Lasse Lehis. „Kommentaar: soovin maksuametile rohkem tervet mõistust“ Loe ka Äripäev Online`ist: Kristi Malmberg. „Maksuamet: mõned aktsiakapitali vähendamised tekitavad kahtlust“: http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=ddf3978c-7527-4048-8da9-af80851dc6d0Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus