iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksupetturist firma täitis ka riigi tellimusi

Maksupetturist firma täitis ka riigi tellimusi

Rubriik: Äripäev

Kadri Jakobson kirjutab Äripäevas, et Pärnus on kohtu all firmad, kelle juhte süüdistatakse suuremahulises rahapesus ning kahtlustatakse maffias osalemises ja arvevabriku pidamises. Kohtualune firma on töid teinud ka näiteks Pärnu haiglale, Eesti Energiale ja kaitsejõudude peastaabile.

Homme astuvad kohtu ette kahe ettevõtte - Visorek ja OÜ Estera Baltic - omanikud ning firmadega seotud isikud, keda süüdistatakse valede maksuandmete esitamises. Kohtu all on Alar Jaanson (OÜ Estera Baltic), Arlet Martinson (OÜ Visorek), firma raamatupidaja Ülle Saar ja veel neli nendega seotud meest. Gruppi süüdistatakse maksualases kuriteos, täpsemalt maksudeklaratsioonis või muus maksuhaldurile esitatud dokumendis maksuarvutuse või valeandmete esitamise eest, mille tulemusel jäi maksudena laekumata enam kui 500 000 krooni.

Karistusseadustiku järgi võib selle eest karistada rahatrahvi või kuni 3aastase vangistusega. "Eeluurimisel kogutud andmete põhjal on OÜ Estera Balticul tasumata käibemaksu üle 2,8 miljoni krooni ning OÜ Visorekil üle 2,6 miljoni krooni," ütles Lääne ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Külli Kivioja. Maksu- ja Tolliamet kahtlustab Martinsoni maffiagrupi moodustamises, maksudest kõrvalehoidmises ning rahapesus. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4159/uud_uudidx_415905.htmlTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus