iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksumaksjate liit: riik peab ettevõtjaid petturiteks

Maksumaksjate liit: riik peab ettevõtjaid petturiteks

Rubriik: E24

Täna kogunevad huvigrupid taas arutama käibemaksuseaduse muudatusi, maksumaksijate liidu hinnangul on riigi eelduseks endiselt, et ettevõtja on maksupettur.

Rahandusministeerium saatis valitsuse istungile seaduseelnõu, millega muudetakse sõiduautodega seotud sisendkäibemaksu mahaarvamise arvestuse põhimõtteid ja muud sellist. Mäletatavasti proovis minister Ligi eelmise aasta viimasel kolmandikul jõuliselt erialaorganisatsioonide arvamustest teerullina üle sõita ning samasisulist eelnõu riigikogus läbi suruda. Nüüd on Reformierakond endale enne valimisi uue ja sobiliku koalitsiooniparnteri valinud ning uus katse võib alata. Seletuskirjas mainitakse, et «eesmärk vähendada maksuerandeid, muuhulgas juriidilistele isikutele autode soetuse ja kasutuse maksusoodustusi kajastub ka SDE ja Reformierakonna 2014–2015 koalitsioonilepingu maksude osa punktis 10.» Eelnõu sisuks on endiselt sõiduautodega seotud sisenditelt sisendkäibemaksu mahaarvamise piiramine 50 protsendiga, kuid erinevalt varasemast on 2000-eurone piirmäär välja jäetud.

Endiselt kõlab eelnõust läbi retoorika, et «ettevõtjale on soodsam kui tarbijale», jättes tähele panemata, et kui ettevõtja käitub seaduskuulekalt ja maksustab eratarbimist, siis võrdustatakse ettevõtja kaudu toimub eratarbimine olukorraga, kus tavatarbija kasutaks enda sõiduautot. Seega, lähtepunktiks on eeldus, et ettevõtja on maksupettur. Sama minister, sama ministeerium, sama seisukoht ja lähtekoht. Koalitsioonipartnerid on ka 1000-euroste arvete eelnõu otse koalitsioonilepingusse sisse kirjutanud.

Loodetavasti teevad valijad 2015. aastal sellest sotsialistide ja reformaatorite suhtes omad järeldused. Koalitsioonilepingu punkt 8: «Karmistame võitlust maksupettustega, et mitte anda ebaausatele majandustegevuses osalejatele konkurentsieeliseid. Selleks võtame vastu käibemaksuseaduse muudatused üle 1000-euroste tehingute deklareerimise kohta ning loome töötamise registri.»E24: http://e24.postimees.ee/2754780/maksumaksjate-liit-riik-peab-ettevotjaid-petturiteksTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus