iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

MaksuMaksjas nr 11 pensionide maksustamisest

MaksuMaksjas nr 11 pensionide maksustamisest

Rubriik: EML

Alates järgmisest aastast fikseeritakse pensionite tulumaksuvabastus 776 euro tasemele, mis tähendab, et pensionärid hakkavad rohkem tulumaksu maksma. EML juhatuse esimees Lasse Lehis nendib, et pensionäridelt raha ära võtmine ongi väga lihtne — tulumaks peetakse pensionilt kinni ja suurem osa pensionäre ei pruugi üldse aru saada, et on hakanud taas riigile tulumaksu maksma.

Lisaks annab ta ajaloolise ülevaate pensionide maksustamisest Eestis, millest nähtub, et just selles vallas on pidevalt toimunud erinevas suunas muudatusi, vaatamata sellele, et pensionärid pigem hindavad stabiilsust ja turvalisust.

Lugeja saab värskes ajakirjanumbris tutvuda ka kokkuvõttega raportist, mis käsitleb seda, kuidas OECD riigid on püüdnud säilitada pensionäride ostujõudu viimase kahe aasta jooksul valitsenud kõrge inflatsiooni tingimustes.

Viimasel ajal räägitakse ajakirjanduses palju äriühingute äriregistrist kustutamisest seoses majandusaasta aruande esitamata jätmisega. Tundub suhteliselt triviaalne teema, kuid nagu EML juhatuse liige Martin Huberg uuemat kohtupraktikat tutvustades näitab, võib selline registripoolne samm tuua kaasa palju arusaamatusi.

EML jurist Hiie Marrandi selgitab lähemalt, mis asi on klientidele väljastatav tasuline meeldetuletus tasumata arve eest ning kas selline meeldetuletus peaks olema käibemaksuga maksustatud.

Tutvu sisuga lähemalt

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus