iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksumaksjad: eelarvet tuleb kärpida 61 miljardini

Maksumaksjad: eelarvet tuleb kärpida 61 miljardini

Rubriik: Delfi

Delfi majandusuudistes kirjutatakse sellest, et Eesti Maksumaksjate Liidu hinnangul tuleks viia eelarve vastavusse sisemajanduse kogutoodanguga (SKP). Kui Eesti SKP langeb 2006. aasta tasemele, tuleb ka eelarve koostada selle aasta tulude tasemega - 61 miljardit krooni. 2009.

aasta eelarve tuludeks pärast esimest kärbet on kavandatud 87 miljardit krooni.

"Kui Eesti riik suutis eksisteerida edukalt 2006. aastal, siis suudaks ta sellise eelarvega eksisteerida ka 2010. aastal. Selleks peab valitsus näitama, et ta suudab tõesti riiki valitseda ning teha vajalikud ümberkorraldused eelarve tasakaalu saavutamiseks ja majanduse elavdamiseks," selgitas Delfile EMLi esimees Lasse Lehis.EMLi arvates on ainus võimalus eelarvepuudujäägi kontrolli all hoidmiseks kulude kärpimine ning kogu eelarve koostamise süsteemi muutmine.

Majanduspoliitiliselt on praegu mistahes maksu tõstmine kahjulik ning pigem suurendab veelgi tööpuudust, ettevõtete likvideerimist ja pankrotistumist ning sellega seoses väheneksid maksulaekumised ja suureneksid riigi sotsiaalkulud. Loe täpsemalt: http://www.delfi.ee/news/majandus/majandus/article.php?id=23073931&l=fpleadLoe maksude teemal Delfist veel: Padar teeb ettepaneku tõsta tulumaksu.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus