Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Maksulaekumise muutmise idee tekitab ärevust

Maksulaekumise muutmise idee tekitab ärevust

Rubriik: Äripäev

Eilne Äripäeva juhtkirjas pakutud idee hakata koguma üksikisiku tulumaksu töökoha järgsesse omavalitsusse tekitab ärevust ja vastakaid arvamusi nii ettevõtjate kui ka omavalitsusjuhtide seas.

Ideed toetab täielikult Harju Elekter ASi nõukogu esimees Endel Palla, kelle sõnul hakkaksid sel juhul omavalitsused huvituma ka ettevõtete arendamisele kaasaaitamisest. Lõuna-Eesti suurettevõtja Aigar Pindmaa näeb aga maksulaekumise muutmises mitmeid ohte ning tema arvates on kõige tähtsam just selle valla käekäik, kus asub inimese elukoht. Sarnaselt ettevõtjatele pole ka kohalike omavalitsuste juhid idee osas ühel meelel.

Suuremate linnade juhtidel teeks töökoha järgne üksikisiku tulumaksu laekumine muidugi meele rõõmsaks, sest maakonnakeskustes tegutseb enamik tööandjatest. Linnu ümbritsevas nö rõngasvallad jääksid aga idee rakendumisel tõenäoliselt suurimaks kaotajaks. Kiili vallavanem Valeri Kukk arvab koguni, et nii absurdne idee kaotaks ära omavalitsuste mõtte ja tõmbaks suuremal osal viimasega raha kotist välja. Loe pikemalt tänasest Äripäevast, mida ideest arvati ja milliseid lahendusi välja pakuti.Loe Äripäevast: http://www.ap3.ee/article/2012/5/10/maksulaekumise-muutmise-idee-tekitab-arevust