iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksulaekumine turgutas pisitasa riigi reserve

Maksulaekumine turgutas pisitasa riigi reserve

Rubriik: Äripäev

Kadri Paas kirjutab Äripäevas, et kui aasta lõpu seisuga oli riigil reserve 15,4 miljardit krooni, siis jaanuari lõpus juba 15,7 miljardit.

Peaminister Andrus Ansip ütles reservi kommenteerides, et detsembri ja jaanuari maksulaekumistest ei tasu kaugeleulatuvaid järeldusi teha. "Nende kuude maksulaekumised on alati olnud traditsiooniliselt head. Neist ei tasuks end eksitada lasta," märkis ta. Ansipi ütlusel lähtus valitsus tänavust riigieelarvet tehes Eesti Panga prognoosist, mille kohaselt väheneb majanduskasv sel aastal 8,9%.

"Jaanuarikuu maksulaekumised ei ole kindlasti indikaatoriks, millest lähtuvalt peaks keskpanga prognoosi ümber vaatama," nentis peaminister. Endine rahandusminister Aivar Sõerd sõnas, et jaanuaris ületavad riigieelarve tulud enamasti kulusid, nii on see olnud viimasel kolmel aastal. Tänavune ülelaekumine oli tema ütlusel mullusega võrreldes väga väike. "Oluline on märkida ka seda, et need arvud puudutavad vaid keskvalitsust.

Milline on kogu valitsussektori seis: kas miinus või ülejääk - ei ole teada," ütles Sõerd. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4243/uud_uudidx_424305.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus