iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksukärped ja kasvavad sotsiaalkulud – Eesti tallab kahte rada

Maksukärped ja kasvavad sotsiaalkulud – Eesti tallab kahte rada

Rubriik: Postimees

Lauri Linnamäe kirjutab Postimehes, et nüüdset ja viie aasta tagust eelarvet võrreldes selgub, et praeguse peaministri ametiajal on Eesti tallanud kahte rada korraga – ühelt poolt järjest makse alandanud, teisalt heaoluühiskondade eeskujul üha suuremaid sotsiaalkulutusi teinud.

Õhukesel riigil, mis kõige tavapärasemas seletuses tähendab madalaid makse, vähest regulatsiooni ning väikest, kuid efektiivset avalikku sektorit, on omad suured eelised. Igapäevaelu toimiks ilma suurema bürokraatiata, riik kooriks inimesi maksudega vaid õige tagasihoidlikult, inimesed ise panustaks aga enam nii vanaduspõlve kui tervise kindlustamisse. Kui Reformierakonna juhitud koalitsioonid on purjetanud tulumaksu langetamise ja õhukese riigi loosungite all, siis kiretud numbrid tõestavad, et tegelikult on Eesti üritanud külluseaastail õngitseda vaid parimaid palu mõlemast korvist. Üksikisiku tulumaks on langenud kunagiselt 26 protsendilt 21-le, ettevõtjaid rõõmustab aga reinvesteeritud tulu maksuvabastus.

Aktsiisimaksud tõusid mullu küll järsult, kuid selle eesmärk polnud ideoloogiline, vaid vägagi maine – tõsta aktsiisid Euroopa Liidu nõutud tasemele ühekorraga, et mitte sujuva tõusuga mitu aastat inflatsiooni tagant kütta. Loe täpsemalt: http://www.e24.ee/?id=115559 Loe ka PM juhtkirja: „Võitjad ja kaotajad“: http://www.postimees.ee/?id=115548

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus