iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Maksuhaldur tuvastas üheksa kuu jooksul 857 miljoni krooni ulatuses deklareerimata makse

Maksuhaldur tuvastas üheksa kuu jooksul 857 miljoni krooni ulatuses deklareerimata makse

Rubriik: MTA

Maksu- ja Tolliamet (MTA) tuvastas 2009. aasta kolme kvartali jooksul toimunud kontrollitegevuste tulemusel deklareerimata ja tasumata makse kokku 857 miljoni krooni ulatuses. Jätkuvalt on peamised maksupettused käibemaksualased, üheksa kuuga tuvastati deklareerimata käibemaksu kokku üle 540 miljoni krooni.

Maksu- ja Tolliameti kontrolliosakonna juhataja Egon Veermäe ütles, et käibemaksupettustes on näha trendi, kus pettustes osalevad ka reaalset majandustegevust omavad ettevõtted. "Varasemalt kasutati enam riiulifirmasid, kus majandustegevust ei olnud.

Uue suunana püütakse pettuse avastamine teha keerulisemaks läbi selle, et maksupettuses osalevatel firmadel on teatud osas olemas ka reaalne legaalne majandustegevus", lisas Veermäe.Maksuhaldur tuvastas maksuseaduste rikkumise 88 protsendil kontrollitavatest juhtumitest. MTA kontrolliosakonna juhataja Egon Veermäe sõnul näitab see maksuhalduri riskianalüüsi jätkuvat head taset.2009. aasta üheksa kuuga alustati 138 ning lõpetati 104 ümbrikupalga juhtumi kontrolli, mille tulemusena esitati parandusdeklaratsioone ning määrati täiendavaid makse kogusummas 23,1 miljonit krooni.Selleks, et parandada maksude laekumist ja ausat konkurentsi ettevõtluses, on maksuhalduri jaoks oluline teha koostööd ettevõtete katusorganisatsioonidega. Septembris sõlmisid MTA ja Eesti Turvaettevõtete Liit koostöölepingu, mille eesmärgiks on tagada aus konkurents ja võidelda ümbrikupalga maksmise ning käibemaksupettuste vastu valdkonnas.

Amet soovib koostöös erialaliitude esindajatega töötada välja tegevussektorite majandusmudelid, millede põhjal saab hinnata ettevõtete jätkusuutlikkust ja riske.Loe MTA pressiteadet: http://www.emta.ee/index.php?id=26525&tpl=1026

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus