iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksuhaldur soovitab äriühingute juhtidel üle vaadata tuludeklaratsioonil näidatud tulu

Maksuhaldur soovitab äriühingute juhtidel üle vaadata tuludeklaratsioonil näidatud tulu

Rubriik: MTA

Maksu ja Tolliamet saadab lähiajal märgukirjad isikutele, kes kuuluvad tegutsevate ja kasumlike äriühingute omanike või juhatuse liikmete ringi ning on maksuhaldurile teadaolevalt teinud suuremaid kulutusi, kuid tulusid deklareerinud ei ole. Peamisteks vaadeldud kulutusteks on kinnisvara või transpordivahendi soetamine, eluasemelaenude intresside ja koolituskulude tasumine.

Nimetatud isikute puhul on maksuhalduril põhjust arvata, et oma igapäevakulutusteks kasutatakse endaga seotud äriühingutest saadud raha, millelt maksukohustus on jäänud äriühingute poolt deklareerimata ja mis seetõttu kuuluvad deklareerimisele tulu saanud eraisikute enda poolt.Tulumaksuseaduse kohaselt tuleb füüsilisel isikul deklareerida palgatulu, ettevõtlustulu, dividendid, välisriigist saadud tulu, preemiad, kasu vara võõrandamisest, renditulu, intressid, elatis, pensionid, stipendiumid, toetused, loteriivõidud, kindlustushüvitised jmt.Märgukirja saajatel soovitatakse vabatahtlikult oma tulude deklareerimine üle vaadata ja maksude väärarvestuse tuvastamisel deklaratsioone korrigeerida. Samuti oodatakse neilt tagasisidet põhjendustega tulude puudumise kohta. Isikute osas, kelle tulude puudumine ei ole põhjendatud, alustab maksuhaldur kontrolle.Loe MTA pressiteadet: http://www.emta.ee/index.php?id=27700&tpl=1026Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus