Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Maksuhaldur alustab ebaseadusliku kaughasartmängu piiramist

Maksuhaldur alustab ebaseadusliku kaughasartmängu piiramist

Rubriik: MTA

Maksu- ja Tolliamet alustab sel nädalal ettekirjutuste saatmist internetiteenuse pakkujatele, kohustusega blokeerida ebaseaduslikud kaughasartmängu võimalused. Kokku on maksuhaldur tuvastanud ligi 200 ebaseaduslikku kaughasartmängu veebilehte.

Amet juhib tähelepanu, et ebaseaduslikus kaughasartmängus osalemisel ei ole tagatud hasartmängu mängimisega saavutatud võitude väljamaksmine. Veebilehtede blokeerimine võib kaasa tuua mängija virtuaalkontol olevate summade kadumise. Maksu- ja Tolliameti ettekirjutuse alusel on internetiühenduse pakkuja kohustatud blokeerima juurdepääsu maksuhalduri poolt viidatud domeeninimedele talle kuuluvates nimeserverites.Eestis väljastatud hasartmängu tegevus- ja korraldusload leiab majandustegevuse registrist.

Litsentseeritud hasartmängukorraldajad tasuvad hasartmängumaksu, millest rahastatakse Eesti Kultuurkapitali, Hasartmängumaksu Nõukogu ja Eesti Punase Risti tegevust ning Siseministeeriumi regionaalsete investeeringutoetuste andmise programmi. Alates 1. jaanuarist 2010 jõustusid mitmed hasartmänguseaduse sätted, olulisemad muudatused puudutavad kaughasartmängu korraldamist, mängukohas olevate mänguautomaatide registreerimist ning hasartmängusõltuvusega isikute kaitsega seonduvat. Samast ajast on võimalik alustada hasartmängude korraldamist kaughasartmängudena.

Selleks peab hasartmängukorraldajal olema kaughasartmängu korraldusluba. Kaughasartmängu korraldusloa taotlus tuleb esitada Maksu- ja Tolliametile, täpsemat informatsiooni leiab ameti kodulehelt. Seni on maksuhaldur väljastanud ühe kaughasartmängu korraldusloa. Juhul, kui hasartmängukorraldajal puudub nõutud luba, on Maksu- ja Tolliametil õigus takistada kaughasartmängu korraldamist.

Hasartmänguseadus võimaldab sellisel juhul piirata juurdepääsu ebaseadusliku kaughasartmängu korraldamiseks kasutatavale veebilehele ja sulgeda võitude vahendamiseks kasutatava pangakonto. Maksuhalduril on õigus piirata ka ebaseadusliku kaughasartmängu korraldamiseks kasutatavat telefoninumbrit, samuti saate või programmi edastamist.Loe MTA kodulehelt hasartmängude ja nende maksustamise kohta siit: http://www.emta.ee/index.php?id=26803