iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksuamet kontrollib internetimüügist saadud tulu. Vaata, millal pead maksma tehingult tulumaksu

Maksuamet kontrollib internetimüügist saadud tulu. Vaata, millal pead maksma tehingult tulumaksu

Rubriik: Delfi

Kaupade müümine internetis on kasvav trend ning Maksu- ja Tolliamet hoiatab, et eraisikutel tuleb tuludeklaratsioonide esitamisel deklareerida ka internetis müüdud kaupadelt saadud tulu.

Maksuameti tähelepanu all on tegevus, kus välismaistest portaalidest tellitakse uut kaupa ja müüakse see mõningase juurdehindlusega edasi, et tulu teenida. Amet kirjutab oma selgituses, et veebis kaupade müümine ei erine kuidagi riiete müümisest poes. Mõlemal juhul on tegemist ettevõtlusega, millega tegeletakse järjepidevalt, reklaamitakse müüdavaid esemeid ja teenitakse maksustatavat tulu. Ei ole vahet, millises kanalis (osta.ee, buduaar.ee, facebook.com vms) tegutsetakse, vaid millega tegeletakse, kinnitab Maksu- ja Tolliamet (EMTA).

Kui kaupade müügiga tegeletakse ettevõtlusena, peab isik olema kantud äriregistrisse. Äriregistrisse kantud füüsilisest isikust ettevõtja (FIE) võib kaubandustegevusega seotud kulud ettevõtlustulust maha arvata. Saadud kasum aga maksustatakse tulu- ja sotsiaalmaksuga ning kui on liitutud kogumispensioni süsteemiga, siis arvatakse maha ka kogumispensioni makse.

Loe lähemalt:
https://arileht.delfi.ee/artikkel/120138590/maksuamet-kontrollib-internetimuugist-saadud-tulu-vaata-millal-pead-maksma-tehingult-tulumaksu

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus