iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksuamet: 80 ehitusfirmat 85-st petab maksudega

Maksuamet: 80 ehitusfirmat 85-st petab maksudega

Rubriik: Äripäev

Kuigi maksu- ja tolliameti kontrolliosakonna juhataja Egon Veermäe sõnul on praegu veel vara väita, et ümbrikupalgad on massiliseks muutunud, võib olukord tulevikus drastiliselt muutuda. "Kui võrrelda erinevaid ärivaldkondi, siis muutused ehitussektoris on kõige suuremad," rääkis Veermäe. "Otsustav faktor selle juures on märgatav ehitusmahtude vähenemine. Nii selles kui ka teistes valdkondades on levinuimad rikkumised endiselt ümbrikupalgad ning fiktiivsete arvete esitamine.

Fiktiivsete arvetega püüavad ettevõtted vähendada oma maksukoormat ning luua vahendeid ümbrikupalga maksmiseks."

Aasta alguses kontrollis maksu- ja tolliamet 85 ehitusettevõtet, millest kaheksakümnes avastati maksupettusi üldsummas 33 miljonit krooni. Ehitajad väidavad, et probleem on tingitud ehitushindade langusest, mille tulemusena ei tule maksukuulekad väiksed ehitusfirmad lihtsalt ots otsaga kokku.Kinnisvaraturu kokkuvarisemisel tekkis turule hulgaliselt väikefirmasid, kellele ei jätku täna enam tööd, konkurents ehitusturul on tihenenud ning paljud alltöövõtjad on sunnitud töötama väga madala tasu eest. Pikemalt loe: http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=938ddbea-d8e7-48a0-ad8f-6f36b5ff8d46&open=sec

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus