iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksu- ja Tolliamet kontrollis autoturgudel kauplejaid

Maksu- ja Tolliamet kontrollis autoturgudel kauplejaid

Rubriik: MTA

Maksu- ja Tolliameti ametnikud viisid 29. mail Kadaka autoturul Tallinnas ja Raadi autoturul Tartus läbi vaatlused. Vaatluste eesmärk oli tuvastada tulu varjamise ja tulumaksu vältimise eesmärgil müüdavaid sõidukeid ning teavitada sõiduki omanikke müügist saadava kasu deklareerimise kohustusest.

Tulumaksuga maksustatakse kasu isiklikus tarbimises mitteoleva sõiduki müügist. Kasu müügist on vara soetamismaksumuse ja müügihinna vahe.

Juhul kui autode müük on isikule iseseisvaks majandus- või kutsetegevuseks ning müügi eesmärgiks on tulu saamine, maksustatakse saadud kasu ettevõtlustuluna. Maksumaksjal on õigus kasust maha arvata sõiduki müügiga otseselt seotud dokumentaalselt tõendatud kulud.Residendist füüsiline isik on kohustatud esitama maksuhalduri piirkondlikule struktuuriüksusele tuludeklaratsiooni hiljemalt maksustamisperioodile järgneva aasta 31. märtsiks. Maksu- ja Tolliameti e-teenuse vahendusel on tuludeklaratsiooni võimalik esitada alates maksustamisperioodile järgneva aasta 15.

veebruarist.MTA kontrolliosakonna juhataja Egon Veermäe sõnul fikseeriti vaatluste käigus 53 müügis olevat sõidukit, mis olid toimetatud Eestisse teisest Euroopa Liidu liikmesriigist, kuid ei olnud registreeritud Eesti Riiklikus Autoregistrikeskuses (ARK). “Seega ei ole sõiduki omanikud kasutanud sõidukeid isiklikuks tarbimiseks ja tegemist on kasu eesmärgil müüdavate sõidukitega. Maksu-ja Tolliamet võtab ühendust sõidukite omanikega ja kontrollib müügist saadava tulu deklareerimist,” selgitas Veermäe.Maksuhalduri andmetel on esinenud juhtumeid, kus isikud püüavad varjata sõiduki müügist saadavat tulu. Ühe levinuma pettusskeemi kohaselt ostavad isikud teistest Euroopa Liidu liikmesriikidest sõidukeid ja toimetavad need Eestisse edasimüügi eesmärgil.

Sõidukid registreeritakse autoregistrikeskuses alles ostja poolt pärast Eestis toimunud edasimüüki.Sõidukite registreerimisel varjatakse andmeid sõiduki tegeliku eelmise omaniku kohta ja ARK-le esitatud dokumentidest nähtub, et sõiduk on ostja enda poolt soetatud otse Saksamaalt vm. EL liikmesriigist.Maksuhaldur juhib inimeste tähelepanu sellele, et nõustudes taolise skeemiga aitate kaasa maksupettuse läbiviimisele. Lisaks kaasnevad riskid, et soetatud sõiduk võib olla varastatud või tehniliste riketega ning hilisemate pretensioonide esitamine müüjale osutub üldjuhul võimatuks.Loe MTA pressiteadet: http://www.emta.ee/maksu-ja-tolliamet-kontrollis-autoturgudel-kauplejaid&tpl=1026

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus