iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Maksu- ja Tolliamet kontrollib salakütuse müüjaid ka sisemaal

Maksu- ja Tolliamet kontrollib salakütuse müüjaid ka sisemaal

Rubriik: MTA

Eile, 4. juulil kontrollisid Maksu- ja Tolliameti ametnikud Tartus asuvat garaažiboksi, milles toimus MTA-le saabunud vihje kohaselt salakütuse aktiivne müük. Kontrolli käigus leiti garaažist plastkanistritest ligikaudu 250 liitrit mootorikütust, samuti olid olemas seadmed sõidukite tankimiseks ja väljastatava kütusekoguse mõõtmiseks. Kütuse käitlemisega seotud isik on MTA-le teada juba varasemate tollirikkumiste tõttu.

Täna viisid Maksu- ja Tolliameti ametnikud läbi kontrolli Võrus, mille käigus leiti 3560 Venemaa maksumärkidega salasigaretti, kuid garaažist taas kord 195 liitrit bensiini.

Kontrolltegevuse käigus leitud salakaup on kinni peetud ja jätkub menetlus algatatud väärteoasjades. MTA aktiivse kontrolltegevuse eesmärk on vähendada ärilisel eesmärgil sisseveetava kütuse vedajate arvu ja tagada õiguskuulekatele maksumaksjatele ausa konkurentsi tingimused. Maksu- ja Tolliameti tollikorralduse osakonna juhataja Urmas Koidu: "Ebaseadusliku kütusekäitlemise tõttu jäävad riigil saamata maksud, mille tõttu kannatavad kõik õiguskuulekad kodanikud. Kuid oluline on mõista, et ebaseaduslik kütusekäitlemine tähendab ka seda, et täitmata on kõik vajalikud ohutusnõuded, mis seab tegelikult ohtu väga paljude inimeste vara.

Sellesama Tartu garaažiboksi näitel ei taha mõeldagi, mis oleks võinud juhtuda, kui hooletusest oleks toimunud kohapeal plahvatus või tulekahju." MTA hindab kõrgelt kodanike panust, kes pettustele tähelepanu juhtides aitavad kaasa turvalisuse tagamisele riigis ja avalike hüvede jaoks kogutavate maksutulude paremale laekumisele.MTA: www.emta.ee

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus