iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksu- ja Tolliamet kolib 2013. aastal ligi 12 000 ruutmeetrile Ülemiste Citysse

Maksu- ja Tolliamet kolib 2013. aastal ligi 12 000 ruutmeetrile Ülemiste Citysse

Rubriik: MTA

Täna kirjutasid Maksu- ja Tolliameti peadirektor Enriko Aav, Technopolis Ülemiste ASi juhatuse esimees Gert Jostov ning Riigi Kinnisvara ASi juhatuse esimees Jaak Saarniit alla kahele lepingule, mille tulemusena Maksu- ja Tolliamet kolib Technopolis Ülemistesse, aadressil Lõõtsa 8 valmivasse hoonesse. 2013. aastal saab Maksu- ja Tolliamet enda käsutusse 11 650 m² uut büroopinda.

“Maksu- ja Tolliamet paikneb praegu linnas laiali üheksas erinevas hoones, mis raskendab tööd,” selgitas Maksu- ja Tolliameti peadirektor Enriko Aav. „Enam kui viis aastat tagasi alanud protsess on olnud pikk ja vaevarikas – nende aastate jooksul oli paraku mitmeid tagasilööke.

Olen väga rahul, et meie inimesed saavad viimaks mugavad ja kaasaegsed töötingimused. Usun, et lisaks positiivsele majanduslikule mõjule, mida ühele aadressile paigutumine kaasa toob, suureneb ameti tegevuse efektiivsus ja töötajate motivatsioon.”“Maksu- ja Tolliamet saab parima töökeskkonna ning oleme konkursi tulemustega rahul,” ütles Riigi Kinnisvara ASi juhatuse esimees Jaak Saarniit. “Koostöös Technopolis Ülemiste ASiga on leitud parim lahendus Maksu- ja Tolliametile sobivate ruumide väljaehitamiseks, mis sündis era- ja avaliku sektori tulemuslikus koostöös. Riigi Kinnisvara võtab enda kanda nii tellija kui ka üürniku esindaja kohustused, mis vabastab Maksu- ja Tolliameti kinnisvaraalaste teemadega tegelemisest ja võimaldab neil keskenduda oma põhitegevusele.”“Maksu- ja Tolliamet ning Riigi Kinnisvara AS on väärikad üürnikud, kelle üle iga ärikinnisvara linnak uhkust tunneb,” ütles Technopolis Ülemiste ASi juhatuse esimees Gert Jostov.

“Meie jaoks on leping erakordne ka oma suuruse tõttu, mis võimaldab meil linnaku väljaarendamist olulises mahus jätkata. Riigi Kinnisvara kui lepingupartneri puhul tuleb välja tuua ka pikaajaline stabiilsus, mis on iga arendaja jaoks võtmetähtsusega – eriti praegusel ajal. Kindlasti on parima pakkumise kõrval meie jaoks oluline ka see, et Maksu- ja Tolliameti kolimine Targa Äri Linna on tunnustuseks meie seni tehtud tööle.”“Ülemiste City on atraktiivne ja tulevikku suunatud büroolinnak,” kinnitas Gert Jostov. “Maksu- ja Tolliameti kõrval on meil plaanis ehitada juurde veel umbes samapalju ehk kokku ca 24 000 ruutmeetrit uut büroopinda, mis tähendab järgneva kahe aasta jooksul Targa Äri Linna kasvu 50% võrra ja teeb lähiaastate investeeringute mahuks üle 30 miljoni euro.”Maksu- ja Tolliamet (www.emta.ee) on rahandusministeeriumi haldusalasse kuuluv valitsemisasutus, mis tegeleb riigieelarve laekumise tagamise, majandustegevuse kaitsmise ja ettevõtluse hõlbustamisega, samuti riigi maksu- ja tollikorralduse elluviimise, maksuseaduste loomise, tollieeskirjade ja muude õigusaktide seaduslikkuse kontrollimisega.

Organisatsioon teostab riiklikku järelevalvet ning kohaldab riiklikku sundi seaduses ette nähtud alustel ja ulatuses.Riigi Kinnisvara AS (www.rkas.ee) on 2001. aastal riigi kinnisvara senisest tõhusamaks haldamiseks loodud Eesti Vabariigile kuuluv 111,6 miljoni euro suuruse aktsiakapitaliga kinnisvaraarenduse ja -haldusega tegelev ettevõte, mille aktsiad kuuluvad 100% Eesti riigile.Technopolis Ülemiste AS (http://technopolis.ee) on Tallinna Lennujaama naabruses asuv Targa Äri Linn. Linnakusse rajatakse üle paarisaja tuhande ruutmeetri büroopinda ning kerkivad kõrgtehnoloogilised tehased. Eesmärgiks on arendada oma territooriumil välja inimsõbralik ja innovatiivne töökeskkond teadmistepõhistele ettevõtetele.

2009. aasta lõpuks oli välja ehitatud 46 000 m² kaasaegset büroo ja kontoripinda. 2010. aasta oktoobrist on ettevõtte partneriks Soome börsifirma Technopolis Plc, kes on Skandinaavia suurim teadmiste mahuka ettevõtlusega tegelev ärikinnisvara arendaja ning äritugiteenuste pakkuja.MTA pressoteade: http://www.emta.ee/index.php?id=31516&tpl=1026Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus