Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Maksu- ja Tolliamet annab aastapäeval kätte neli aumärki ja tunnustab paremaid kolleege

Maksu- ja Tolliamet annab aastapäeval kätte neli aumärki ja tunnustab paremaid kolleege

Rubriik: MTA

Maksu- ja Tolliamet tähistab tänavu oma 92. aastapäeva. Neljapäeval toimuval pidulikul koosolekul antakse ameti kõrgeim autasu – aumärk kätte neljale väärikale inimesele. Aumärgi võib saada praegune või endine MTA ametnik või ka koostööpartner.

Aumärke annab MTA välja kolmandat korda. Sel aastal otsustas aumärgi komisjon jagada tunnustust seni suurimale arvule – neljale inimesele.

I klassi aumärgi pälvib Danske Bank AS-i Eesti filiaali juhataja ja Eesti Pangaliidu juhatuse liige Aivar Rehe erakordse panuse eest kahe suure ja eriilmelise organisatsiooni liitmisel. Edulooks kujunenud projekti puhul oli just Aivar Rehe otsustada, missuguses mahus ja milliseid tegevusi integreerida. Ühinemisega saavutati eesmärgiks seatud dubleerimise vähendamine ja tõhususe kasv.II klassi aumärgi saab Kaitsepolitseiameti ametnik Gert Kauss, kelle tegevus oli määrav 2004.-2006.aastal toime pandud süstemaatiliste korruptsioonijuhtumite paljastamisel ja kohtueelsel uurimisel.

Tänavu avaldatud korruptsiooniuuringu järgi tajuvad inimesed 2006.aastaga võrreldes maksudega seonduvat korruptsiooni oluliselt vähem (sel aastal 2% ja 2006.a 5%), piiri ületades aga tänavu 3% ja 2006.a 8%. Korruptsiooni vähenemisse on oma kindla panuse andnud ka kaitsepolitsei töötaja Gert Kauss.II klassi aumärgi omanikuks saab ka Saksamaa Tolli uurimisameti sideohvitser Balti riikides Dieter Nell, kelle erakordsed teened piiriülese organiseeritud kuritegevuse takistamisel aitasid ära hoida suurte koguste narkootiliste ainete jõudmise Eesti tarbijateni. Tema kaasabil on MTA kriminaalmenetluse võimekus tõusnud uuele tasemele ja on kasvanud ameti suutlikkus osaleda meie elanikke ohustava piiriülese rahvusvahelise kuritegevuse tõkestamisel ka väljaspool Eestit.III klassi aumärgi saab Rahandusministeeriumi finantsosakonna pearaamatupidaja Riina Vaikla, kelle pikaajaline ja silmapaistvalt hea teenistuskohustuste täitmine maksuhalduri struktuuris on taganud raamatupidamise tõrgeteta toimimise infosüsteemide platvormide vahetamisel. Rahandusministeeriumi valitsemisalas tänavu toimunud tugiteenuste konsolideerimine ja tsentraliseerimine kulges tänu Riina Vaiklale MTA jaoks ladusalt.Lõppeval aastal tähistab 414 ameti töötajat ka oma tööjuubelit.

Teenistusmärgi saavad need inimesed, kes on ametis tööl olnud 20, 15, 10 või 5 aastat. Tavapäraselt selgitatakse aastapäevaks välja ka Maksu- ja Tolliameti eri valdkondade paremad töötajad, keda samuti austatakse aastapäeva vastuvõtul.MTA pressiteade: http://www.emta.ee/index.php?id=28705&tpl=1026