Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Maksu- ja Tolliamet alustas paberdeklaratsiooni esitanutele tulumaksutagastust

Maksu- ja Tolliamet alustas paberdeklaratsiooni esitanutele tulumaksutagastust

Rubriik: MTA

Maksu- ja Tolliamet alustas enammakstud tulumaksu tagastamist paberdeklaratsiooni esitanutele. Täna tehakse tagastus enam kui 27 000 isikule summas 76,6 miljonit krooni.

Sel aastal esitas alla 7,7% deklareerijatest maksuhaldurile paberil tuludeklaratsiooni, kokku oli paberdeklaratsioone 43 061. Eelmisel aastal esitati paberdeklaratsioone 53 700, mis oli ligi 10% kõigist deklaratsioonidest.MTA teeninduskorralduse osakonna juhtivspetsialisti Hannes Udde sõnul saavad lähipäevil tulumaksu tagasi kõik need inimesed, kelle deklaratsioonid täiendavat kontrolli või lisadokumentide esitamist ei vaja. Nendega, kellelt oodatakse täiendavat infot, võtab maksuhaldur telefoni või kirja teel ühendust.„Need paberdeklaratsiooni esitanud, kellele järgmise nädala jooksul tagastusraha arvele ei laeku ja maksuhaldur veel ühendust võtnud pole, võiksid kontakti võtta Maksu- ja Tolliameti teeninduskohaga, et välja selgitada, kas deklaratsioonil on vigu ning on vaja täiendavaid dokumente esitada,” lisas Udde.

MTA tuletab ka meelde, et kõigil, kes olid 2009. aastal FIE-d, on kohustus esitada tuludeklaratsioon. Esitada tuleb nii deklaratsiooni A kui ka E-vorm, vaatamata sellele, kas tulu saadi või mitte. Hetkel on puudu veel ligi 7300 FIE tuludeklaratsioonid.

Tulude deklareerimist puudutavat infot ja abi saab MTA kodulehelt: www.emta.ee/tuludeklareerimine, ameti teeninduskohtadest ning infotelefonidele 1811 või 8800811 helistades.MTA pressiteade: http://www.emta.ee/index.php?id=27569&tpl=1026