Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Maksu- ja tolliamet allkirjastas Venemaa tolliga ühistegevuste plaani

Maksu- ja tolliamet allkirjastas Venemaa tolliga ühistegevuste plaani

Rubriik: MTA

Eile, 21. novembril toimus maksu- ja tolliameti peadirektori asetäitja Egon Veermäe töökohtumine Aleksandr Vassiljeviga, kes on Venemaa Föderaalse tolliteenistuse juhi asetäitja õiguskaitse valdkonnas. Kohtumisel allkirjastati ühistegevuste plaan võitluseks tollialaste kuritegudega.

Koostöökohtumisel käsitleti kahe riigi tolliteenistuste vahelise õiguskaitsealase koostöö senist kulgu. Samuti räägiti arenguvõimalustest salakaubanduse tõkestamisel ja muude tollialaste kuritegude avastamisel ning vältimisel.

Ühistegevuste prioriteetideks on võitlus tubakatoodete salakaubandusega, narkoainete ja nende lähteainete ebaseadusliku käitlemisega ning suure väärtusega kaupade tollipettustega.Maksu- ja tolliameti peadirektori asetäitja Egon Veermäe sõnul on organiseeritud kuritegevus riikideülene ja selle tõkestamise eelduseks on riikidevaheline koostöö ja infovahetus. „Õiguskaitsealane koostöö ja hästi toimiv infovahetus Venemaa tolliteenistusega on Eestile oluline. Selle tulemuslikkusest annavad tunnistust viimase aja suured avastused narkootikumide ja salasigarettide osas,“ rõhutas Veermäe.MTA pressiteade: http://www.emta.ee/index.php?id=32726&tpl=1026