Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Maist peavad ka juriidilised isikud deklareerima üle 10 000 euro EL-i toomise ja EL-ist viimise

Maist peavad ka juriidilised isikud deklareerima üle 10 000 euro EL-i toomise ja EL-ist viimise

Rubriik: MTA

Alates 1. maist tuleb üle 10 000 euro väärtuses sularaha, mis toimetatakse Euroopa Liitu või sellest välja, deklareerida ka siis, kui sularaha transportimiseks kasutatakse veoteenust. Seni oli deklareerimise kohustus vaid füüsilisel isikul piiri ületamisel.

Igal isikul on kohustus deklareerida Euroopa Liitu või sellest välja toimetatud sularaha, mille väärtus on 10 000 eurot või rohkem. Alates 1.

maist 2010 on kohustus nimetatud summast alates deklareerida sularaha ka siis, kui selle transportimiseks kasutatakse veoteenust. Sellisel juhul esitab sularaha deklaratsiooni raha sisseveol saaja ja väljaveol saatja, deklaratsioon täidetakse ja esitatakse tollile pabervormil.Deklareerimisele kuuluv sularaha on: - maksevahenditena käibel olevad pangatähed (paberraha) ja mündid;- tšekid, sh reisitšekid;- võlakirjad;- rahakaardid;- aktsiad.Deklaratsiooni vormid on kättesaadavad Maksu- ja Tolliameti kodulehel, valides üldinfo avalehelt rubriigi “Blanketid ja vormid” ja sealt alarubriigi “Tolliblanketid (http://www.emta.ee/index.php?id=1186 ). Vormide kasutamiseks tuleb need välja trükkida. Vorme on võimalik saada ka tolliformaalsuste teostamise käigus tolliametnikult.