iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Mai MaksuMaksjas jätkuvatest koalitsiooni „kevadtöödest“

Mai MaksuMaksjas jätkuvatest koalitsiooni „kevadtöödest“

Rubriik: EML

Uus koalitsioon jätkab täistuuridel maksuseaduste muutmist. Eelmises MaksuMaksjas kirjutasime pikemalt niinimetatud 1000 euro seadusest. Nüüdseks on käibemaksuseaduse muutmise seadus vastu võetud ja välja kuulutatud ning hakkab kehtima 1. novembril 2014.

Seega esimest KMD INF vormi oodatakse meilt 20. detsembriks. Loomulikult pööravad ettevõtjad nüüd oma pilgu õiguskantsleri poole, kuid see menetlus on juba palju pikem ja keerulisem protsess. Lugejateni on toodud viimased emotsioonid ajakirjandusest ja Riigikogu puldist enne ja pärast seaduse vastuvõtmist.

EML juhatuse liige Lasse Lehis jätkab ka eelmises numbris alustatud „automaksu“ teemat.

EML ja tema koostööpartnerid koostasid eelnõu kohta rea küsimusi, millele laekunud vastused Rahandusministeeriumilt ning Maksu- ja Tolliametilt kinnitasid EML versiooni, et eelnõu vorm ja sisu ei lähe kokku. Kuigi seaduseelnõus on justkui kirjas võimalus rakendada 100% ulatuses sisendkäibemaksu mahaarvamist, kui on tõendatud sõiduauto kasutamine eranditult ettevõtluse tarbeks, siis praktikas osutub erandi tõendamine niivõrd keerukaks, mis annab alust arvata, et eelnõu koostajad loodavad pigem sellele, et Eesti ettevõtjad ei riski erandit rakendama hakata ja on nõus lahkelt välja käima loodetud 47 miljonit eurot aastas. Ajakirjas on avaldatud küsimused ja vastused koos EML kommentaaridega. Kuna eelnõu arutelu jätkub, siis saame teemat kindlasti jätkata juunis.

Riik võib asuda maksuvõlgasid sisse nõudma ka äriühingu juhatuse liikme isikliku vara arvelt. Vastutusmenetluse algatamiseks juriidilise isiku juhatuse liikme suhtes on reeglina vajalik juriidilisele isikule tehtud maksuotsuse olemasolu, kuid piisab ka maksuvõlga sisaldavast maksudeklaratsioonist. Advokaadibüroo Lentsius & CASUS advokaat Andi Tubin annab ülevaate Riigikohtu halduskolleegiumi otsusest, milles on põhjalikult analüüsitud juhatuse liikme vastutuse sisuliste eelduste kriteeriume. Ajakirjas on toodud ka kokkuvõte järjekordsest maksundusalaste uurimistööde konkursi auhinnalisele kohale tulnud tööst, mille autoriks on Kristina Marmõš, kes hindas oma töös peretoetuste ja maksusoodustuste mõju erinevate perekonnatüüpide tööjõu maksukoormuse kujunemisele.

Toimetuse valikul avaldatud värskete artiklitega saab tutvuda EML kodulehel. Ülejäänud artiklid avaldatakse sealsamas aasta pärast ajakirja ilmumist paberkandjal. Lisateave: MaksuMaksja peatoimetaja Margit Berko telefon 626 4196, 53035 007 margit@maksumaksjad.ee

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus