iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maamaksuvaidlus uuel ringil

Maamaksuvaidlus uuel ringil

Rubriik: Äripäev

Jaak Siim Advokaadibüroost Aivar Pilv kirjutab Äripäeva arvamusküljel, et Äripäev tutvustas 18. mail rahandusministeeriumis valminud kava tõsta minimaalset maamaksumäära, kaotada maksemäära erisused hinnatsoonides ning viia esmakordselt pärast 2001. aastat läbi uus maade korraline hindamine. Nende sammude elluviimisel kasvaks paratamatult maaomanikest maksumaksjate maksukoormus, mis kutsuks ilmselt taas maksutõusu vastu protestima.

Viimane suurem protestilaine järgnes pärast Tallinnas uueks maksumääraks kehtestatud 1,5% maa maksustamishinnast aastas.

Paljud pöördusid uue maksumääraga maksuteadete vaidlustamiseks halduskohtusse. Nad leidsid, et kõrgema maksumäära kehtestamine oli liiga järsk, tehtud ebapiisava etteteatamistähtajaga, mistõttu oli vastuolus põhiseadusest tulenevate õiguskindluse ja -selguse põhimõtetega ning kujutas endast ebaproportsionaalset maksumaksjate põhiõiguste piiramist. Kohus jättis kaebused rahuldamata. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4329/arv_kolumn_432901.html Loe põhjalikumalt: Hiie Marrandi.

„Maamaks valimisvankri ees“. – MaksuMaksja, 2009, nr 4.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus