iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maamaksu tõus jahutaks turgu

Maamaksu tõus jahutaks turgu

Rubriik: Äripäev

Äripäeva juhtkirjas kirjutatakse maamaksust seoses võimaliku uue maa hindamisega.

Tee tööd ja näe vaeva, siis tuleb ka suur maamaks - loosung 2007. aasta detsembris kogunenud maamaksu tõusu vastaselt piketilt. Äripäev ei toeta maamaksu tõusu. Soovitame maade ümberhindamise lükata edasi, sest maamaksu tõus lööks valusalt kinnisvaraomanikke.

Nende vara väärtus on kriisi ajal juba kõvasti räsida saanud ning enamik neist peab nagunii teenindama ka laene. Igasugune kinnisvara ja maa maksustamine ähvardab veelgi edasi lükata kinnisvaraturu taastumist, mis on ju ka omavalitsuste huvides. Maamaksu võib pidada tasakaalustavaks jõuks buumi ajal, sest see peaks tooma rohkem maad turule (inimesed ei taha seda kasutult hoida), tõmmates sellega hinnataset allapoole. Praegu pole turgu jahutada tarvis.

Tänavu esimeses kvartalis vähenes kinnisvaratehingute koguväärtus niigi poole võrra. Kui maad hinnataks ümber tänavu, siis saaksime ka põhjendamatult kõrge maksustamise aluse lähiajaks, sest maa hind langeb järsult. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4321/arv_juhtkiri.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus