iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Loe, mida Jürgen Ligi ja Allan Martinson Delfi kommentaarides kirjutavad!

Loe, mida Jürgen Ligi ja Allan Martinson Delfi kommentaarides kirjutavad!

Rubriik: Delfi

Täna kirjutas Allan Martinson Delfis eile seadusena vastu võetud käibemaksuseaduse muudatusest (1000 € arvete eelnõu). Artikkel sai rohkesti kommentaare, seejuures ministrilt endalt.

Artikkel koos kommentaaridega: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/arvamus/allan-martinson-riik-peatub-ule-1000-euroste-arvete-eraldi-deklareerimist-noudes-poolel-teel.d?id=67428484Jürgen12.12.2013 11:43ei olnud naljakas, Allan, juba eile ei olnud. Sinu stiilis jätkates: protsesti valitsuse ja riigikogu vastu, et pead telefoni oma partneri telefoninumbri toksima - registrikood pole keerulisem! nõua tagasiastumisi ja solva veelkord.ma tõesti ei saa aru sellest egoismist, mis ei luba väikestki liigutust teha selleks, et ühiskond petturite arvel rikkamaks ja konkurents ausamaks saaks.

Saan aru IT kulu probleemist, aga see mure ei ole üleüldine ega pikaajaline. ajas võidavad ausad, ka kuludes.Allan Martinson12.12.2013 15:00Jürgen, vastan siinkohal täiesti tõsiselt.Arvete deklareerimise idee ei pruugi iseenesest isegi paha olla, kuigi ma sügavalt kahtlen, kas saadav tulu kulu kompenseerib. Eile ütlesid, et võimalik avastamata käibemaksupettus on 30-100m EUR, samas puudub teil hinnang, palju ettevõtjad deklareerimisele kulutama peavad.ISEGI kui tuleb välja, et ettevõtjad peavad arvete deklareerimisele kulutama "ainult" 10 miljonit ja riik saab lisatulu 30 miljonit, on probleem selles, et riik on pannud üksikute petturite tuvastamise kulu kõigile ettevõtjatele, raha läheb aga abstraktsesse "riiki".See meenutab mulle nõukogude sõjaväge, kus ühe halvasti üles tehtud voodi pärast pandi terve rood tund aega kätekõverdusi tegema.Ehk siis probleem on, et teie uus seadus on ebasümmeetriline. Kümned tuhanded ettevõtjad kaotavad midagi kindlasti, aga keegi neist ei oska kindlalt öelda, mida nad võidavad.Võrdlus telefoninumbri valimisega on kohatu.

Kui ma kellegi numbrit valin, siis ma tahan sellele inimesele helistada. Kui ma kõne järel peaksin sama numbri uuesti valima, et registreerida kõne mobiilioperaatori billing-süsteemis, siis jookseks ma selle operaatori juurest ummisjalu.Kui te oleksite arvete deklareerimise nõudega koos pakkunud vastu präänikut - näiteks 50% raamatupidamisprogrammide aastasest maksumusest 2014. aastal - oleks see aus diil olnud ja keegi väga ei viriseks.See, kuidas te selliseid samme teete ja rahvale selgitate, on inglise keeles öeldes "tone deaf". Isegi mina, kes ma olen alati olnud paremerakondade valija, kasutan väljendit "teie seal riigis".

Ma olen täna kümnete oma ettevõtjatest sõpradega rääkinud ja tean, et 1000 EUR arvete aktsioon on teilt taas viinud hulga hääli, millest mul on kuradi kahju.Allan Martinson12.12.2013 15:08... ja for the record, Jürgen, ma ei tahtnud ei solvata ega nõua ka tagasiastumist. Mul on kahju, et kõik see töö, mille eest Sina ja muu valitsus kiitust väärib, mattub selliste asjade alla, mida Rein L nimetas "võimetuseks strateegiliselt kommunikeeruda", aga tegelikult tähendab, et teie interface rahva ja valijaskonnaga on kuidagi katki läinud ja paraku on see teie põhitöö.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus