iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Lehis: kas hiljem pensionile või võõrtöölised sisse?

Lehis: kas hiljem pensionile või võõrtöölised sisse?

Rubriik: Muud

ERR uudisteportaal kirjutab, et maksumaksjate liidu juhatuse esimehe Lasse Lehise arvates tuleks eestlastelt küsida, kas olete nõus hiljem pensionile minema või eelistate pigem võõrtööjõu sissetoomist.

Riigikontrolör Mihkel Oviir ütles eile Riigikogu ees, et pensioniea tõstmine on möödapääsmatu. Samuti tuleks Oviiri hinnangul arutada, kuidas meelitada Eestisse 300 000 täies elujõus ja tippkvalifikatsiooniga võõrtöölist, kuna see aitaks normaliseerida Eestis töötajate ja ülalpeetavate vahekorda. Lehis ütles ERR Uudistele, et neid küsimusi on vaja kindlasti arutada, kuid nad vajavad põhjalikku analüüsi. "Kas Eesti ühiskond on nii suureks immigrantide mahuks valmis?

Kust piirkonnast, mis nahavärvi, mis usku, mis keeleoskusega need inimesed võiksid olla? Mis keeles eestlased nendega suhtlema hakkavad? Kuidas neid Eesti ühiskonda integreerida?" nimetas Lehis mõned küsimused, mis vajavad arutamist. Tema sõnul on Oviiri ettepanekud mõnes mõttes alternatiivid, sest 300 000 noore immigrandi sotsiaalmaksust oleks võimalik meie pensionäre üleval pidada ka ilma pensioniiga tõstmata.

"Nii võikski inimestelt küsida - kas olete nõus hiljem pensionile minema või eelistate pigem võõrtööjõu sissetoomist, kelle arvel Eesti majandust ja sotsiaalsüsteemi üleval hoida," ütles Lehis. Loe täpsemalt: http://uudised.err.ee/index.php?06143817

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus