iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Lastetusmaks ei ole lahendus

Lastetusmaks ei ole lahendus

Rubriik: Õhtuleht

Martin Helme kirjutab Õhtulehe arvamusküljel, et kahtlemata on iibekriisis riigil vaja igal võimalikul moel soodustada eesti perede loomist ja lasterohkust, kuid lastetusmaks pole selleks parim viis. Üks võimalus on kasutusele võtta regressiivne tulumaks, mille puhul ema-isa tulumaksu suurus sõltub laste arvust. Mida see tähendab?

Oletame, et tõstame tulumaksu ülempiiri 30 protsendile.

Iga lapse pealt saaks tema ametlik hooldaja viieprotsendilise maksusoodustuse. Ühe lapsega peres maksaksid mõlemad vanemad 25 protsenti, kahe lapsega 20 protsenti. Peres aga, kus kasvab näiteks kuus või rohkem last, ei maksaks kumbki vanem mingit tulumaksu. Tõenäoliselt on lasterohkes peres nagunii vaid üks töölkäija, teine on kodune.Niisugusel süsteemil oleks terve hulk kasulikke kõrvalmõjusid.

Esiteks aitaks see peresid koos hoida, sest ka isal oleks selge motivatsioon olla oma laste ametlik kasvataja. Teiseks aitaks see orbudel leida kasuperekondi, sest võib arvata, et nii mõnigi jõukam pere on motiveeritud kasulaste kasvatamisest.Loe täpsemalt: http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=331724

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus