iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Las pensioniraha kogub erafond

Las pensioniraha kogub erafond

Rubriik: Äripäev

Äripäeva juhtkirjas kirjutatakse, et möödunud nädalal riigikogus esinenud finantsinspektsiooni juht Raul Malmstein pakkus ideena välja, et Eestis võiks kaaluda konservatiivse riikliku II samba pensionifondi loomist riigikassa juurde. Rahandusministeerium hakkab analüüsima senise pensionisüsteemi plusse ja miinuseid, et otsustada, kas praegustes reeglites tuleb midagi muuta.

Äripäev on olnud juba aastaid seda meelt, et kohustusliku kogumispenisoni reeglistik on kliendi seisukohast vaadates liiga jäik. Me aga ei toeta riikliku pensionifondi loomist. Idee toetajad on öelnud, et riiklik fond võiks olla heaks võrdlusvõimaluseks teenustasude osas.

Finantsinspektsioon on juhtinud tähelepanu, et võrreldes muu maailmaga maksab Eestis pensionikoguja kõrgemaid teenustasusid. Lisaks on kritiseeritud teenustasude rohkust. Selles osas on olukord paranenud. Eelmise aasta lõpus muudeti seadust, mille kohaselt ei võeta enam alates 2011.

aastast väljalaske tasu, alandati osakute tagasivõtmise tasu piirmäära ja tehti veel teisigi muutusi. Aga kindlasti on tasude osas veel alanemisruumi.Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4349/arv_juhtkiri.htmlLoe samast ka: Katre Pilvinski. "Riikliku pensionifondi idee tundub kaheldav": http://www.aripaev.ee/4349/uud_uudidx_434909.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus