iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Läheneb füüsilise isiku tulumaksu juurdemaksmise tähtaeg

Läheneb füüsilise isiku tulumaksu juurdemaksmise tähtaeg

Rubriik: MTA

Homme on füüsilise isiku tulumaksu tagastamise ja juurdemaksmise tähtaeg ja eelmise aasta tuludeklaratsioonide põhjal tuleb 12 287 maksumaksjal tulumaksu juurde tasuda kokku 3,3 miljonit eurot.

Maksu- ja tolliameti teenindusosakonna juhtivspetsialist Hannes Udde soovitab maksukohustuse täita õigeaegselt, et vältida hilisemat intressi tasumist. „Kui inimesel on raskusi tulumaksukohustuse õigeaegse täitmisega, siis on võimalik sõlmida kokkulepe tulumaksu tasumise ajatamiseks. Sellisel juhul saab taotleda ka intressimäära vähendamist poole võrra,“ selgitas Udde. Maksuvõla ajatamist saab taotleda ameti teenindusbüroos ja juhul, kui maksuvõlg ei ületa 3200 eurot, siis ka e-maksuametis/e-tollis.

Samuti saab ajatamistaotluse saata e-posti aadressile pohja at emta dot ee Füüsilisele isikule, kes deklareeris kasu vara võõrandamisest või välismaalt saadud tulusid ja füüsilisest isikust ettevõtjatele, on tulumaksu tasumise ja tagastamise tähtaeg 1. oktoober. Selleks kuupäevaks tuleb tasuda tulumaksu 12 775 deklaratsiooni alusel summas 23,5 miljonit eurot. Eelmise aasta eest deklareeris oma tulusid üle 665 000 inimese, neist 96 protsenti elektrooniliselt.

Deklaratsioonide alusel kuulus sel aastal tagastamisele 95,2 miljonit eurot enamtasutud tulumaksu, mis on 2,3 miljonit eurot rohkem kui oli aasta tagasi.Amet teavitas mai lõpus neid maksumaksjaid, kellel tuleb 2014. aasta tuludeklaratsiooni alusel tulumaksu juurde maksta. Oma maksuteadet ja isikuandmeid saab kontrollida e-maksuametis/e-tollis. Infot tulumaksu tasumise ja tagastamise kohta saab ameti infotelefonilt 1811 või 880 0811.MTA pressiteade: http://www.emta.ee/index.php?id=37189&tpl=1026Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus