iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Kütuse- ja alkoholiaktsiisi muudatused

Kütuse- ja alkoholiaktsiisi muudatused

Rubriik: MTA

Riigikogu võttis vastu alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse (ATKEAS) muudatused, mis puudutavad muuhulgas ka vedelkütuseid käitlevaid ettevõtteid. Muudatused jõustuvad kahes järgus käesoleva aasta aprillis ja juulis.

1. aprillist muudetakse väljaspool Eestit liiklevate laevade kütuse aktsiisivabastust.

Samuti tühistatakse 1. aprillist alates kodumajapidamistes kütteainena kasutatava põlevkivikütteõli aktsiisivabastus.1. aprillist/1. juulist muudetakse ja täpsustatakse kütusekäitlejate tegevust ja 1.

juulist muudetakse ning täpsustatakse kütuselisandite aktsiisiga maksustamise korda. 1. aprillist kehtestatakse ATKEAS-is erisused väikese tootmismahuga alkoholi tootjale. Sellisel aktsiisilaopidajal ei pea mõõtmistulemuste jälgitavus olema tõendatud ja üldjuhul ei pea ta esitama tagatist.1.

aprillist võimaldatakse aktsiisivabastuse kohaldamist ka teiste ettevõtjate poolt akrediteeritud ja sõltumatusse laborisse analüüsimiseks esitatud alkoholile tingimusel, et analüüsimise eesmärk on alkoholi kandmine riiklikku alkoholiregistrisse. Lähemalt muudatuste kohta saab lugeda elektroonilisest Riigi Teatajast.Uudis MTA kodulehel.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus