iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kust võtta haigekassa puuduv miljard?

Kust võtta haigekassa puuduv miljard?

Rubriik: Postimees

Ain Aaviksoo kirjutab Postimehe arvamusküljel, et Haigekassal on tuleval aastal miljard puudu. Haigekassa nõukogu andis juhatusele ülesandeks otsida sellele katet maa alt ja maa pealt. Välja on käidud igasugu vanu ideid, millel kõik needsamad puudused mis varemgi, kuid nüüd tunduvad need ahvatlevamad, sest häda on palju suurem.

Tervisevaldkonna inimesed peavad töövõimetushüvitisi raviraha suurimaks vaenlaseks – need moodustavad igal aastal umbes 17 protsenti ravikindlustuse eelarvest ehk 2,5 miljardit krooni 2008. aastal.

Põhjendus, et haiguse tõttu ravil olles saamata jäänud palga hüvitamine on pigem sotsiaalabi kui ravitegevus, on iseenesest õige. Vildakas on aga eeldus, et tööandjate poolt ravikindlustuseks makstav 13 protsenti palgast ongi mõeldud ainult ravimiseks. Tegelikult võeti 1990. aastate algul ametiühingute juures asunud töövõimetushüvitiste maksmise ülesanded haigekassadesse «ajutiselt» üle arvestusega, et küll hiljem mingi püsivam lahendus leitakse.

See oli üks tõsine argument, miks esialgu rahandusministeeriumi pakutud 6-protsendine maksemäär lõpuks ikkagi 13 protsendini läbi räägiti. Nüüd on kõik erakonnad aru saanud, et kui haigekassalt töövõimetushüvitiste maksmise kohustus täielikult ära võtta, siis ei ole mõeldav ka praeguse maksumäära säilitamine. Teisisõnu on nii väga keeruline tervishoiule raha juurde saada. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=56316Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus