iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Kuni 2010. aasta lõpuni kehtinud maksumärkidega sigareid ja sigarillosid ei tohi uuel aastal enam käidelda

Kuni 2010. aasta lõpuni kehtinud maksumärkidega sigareid ja sigarillosid ei tohi uuel aastal enam käidelda

Rubriik: MTA

Maksu- ja Tolliamet juhib tähelepanu, et lõppeb aeg, millal tohib müüa sigareid ja sigarillosid, mis kannavad kuni 31. detsembrini 2010 kehtinud rohelistes toonides maksumärki.

Alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seadus sätestab erandi enne 2011. aasta 1.

jaanuari tarbimisse lubatud sigaritele ja sigarillodele, mis on maksumärgistatud kuni 2010. aasta 31. detsembrini kehtiva maksumärgiga. Niimoodi märgistatud sigareid ja sigarillosid on lubatud müüa 12 kalendrikuu jooksul uue kujundusega maksumärgi jõustumise päevast.

Seega alates 1. jaanuarist 2012 ei tohi enam müüa kuni 2010. aasta lõpuni kehtinud maksumärgiga sigareid ja sigarillosid. Seetõttu peavad kauplused ja hulgilaod eemaldama müümata jäänud vanade maksumärkidega sigarid ja sigarillod käitlemisest hiljemalt selle aasta 31.

detsembriks. Nimetatud sigareid ja sigarillosid tohib ladustada vaid aktsiisilaos. Maaletooja, aktsiisilaopidaja otsustab, kas toodetelt saab kehtetu maksumärgi eemaldada ja toote märgistada uue maksumärgiga või need tooted hävitatakse. Tagastamise eesmärgil võib maksumärki eemaldada ainult maksuhalduri järelevalve all.MTA pressiteade: http://www.emta.ee/index.php?id=31622&tpl=1026Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus