iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kulutage, otsekui oleks viimnepäev

Kulutage, otsekui oleks viimnepäev

Rubriik: Postimees

Kolumnist Jarmo Virmavirta kirjutab Postimehe arvamusküljel sellest, et nüüd on häda käes ka Soomes. Sisemajanduse kogutoodang (SKT) langeb paari järgneva aasta jooksul neli protsenti, töötus kerkib kümne protsendi lähedale ja valitsuse võlg kasvab 45 protsendini SKTst. Riik peab võtma rohkem kui 30 miljardit eurot uusi võlgu.

1990. aastate alguse lama (pikk majanduslangus soome keeles) ajal tõusis riigi võlg 67 protsendini SKTst, töötus kasvas umbes 20 protsendini ja SKT langes üle kümne protsendi.

Uue lama hädad on eelmisest poole võrra väiksemad, aga neid on raskem ravida. Nüüd on ka Nokia kimpus, sest Hiinas langes mobiiltelefonide müük. Säästukuur, töötajad saavad sule sappa. Salo linn on pankroti lähedal, sest Nokia ei maksa enam sama palju makse kui varem ja toodab hoopis töötuid, kellele peab maksma avalik võim.

Eelmise lama ajal pidas Nokia üleval kogu Soomet. Teiselt poolt tõusevad palgad Soomes endiselt. Avalikud teenused on kitsikuses, sest maksutuludest nendeks ei piisa. See vajaks reforme, millest hakati rääkima juba eelmise lama ajal.

Need pole siiani valmis, härrade kiirustamine on aeglane.Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=75922

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus