iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kuidas peab toimima täiendavat tulumaksuvabastust taotlev isa?

Kuidas peab toimima täiendavat tulumaksuvabastust taotlev isa?

Rubriik: Postimees

Marina Lohk kirjutab Postimehe Tarbijalehes, et tuludeklaratsiooni esitamisel täiendavast maksuvabastusest isa kasuks loobuda otsustanud ema peab kindlasti esitama ka vastavasisulise teate, ainult lapse andmete kandmisest isa deklaratsioonile ei piisa.

Möödunud aasta suvel perega Soome kolinud Martti rääkis Tarbija24.ee'le, et tal tekkis probleem täiendava maksuvaba tulu arvestamisega, kuna ta ei teadnud, et kui lapse ema sellest tema kasuks loobuda tahab, peab ta esitama vastavasisulise teate. «Mina töötan Eestis, aga lapse ema oli Eestis paar tuhat krooni tulu saanud - lapsetoetust, aga muud mitte,» rääkis 2,5-aastase lapse isa Martti. Seega otsustas perekond kasutada soodustust Martti puhul. Kuigi varem sai täiendavat maksuvaba tulu 27 000 krooni Martti sõnul alles alatest teisest lapsest, siis just 2008.

aastal kehtis see ka esimese lapse kohta - kärbete käigus sai see aga maksu- ja tolliameti meediasuhete peaspetsialist Annely Ermi sõnul taas muudetud ja 2009. aasta algusest saab täiendavat maksuvabastust taas alles teise lapse pealt. Kuigi deklaratsioonide esitamisel said naisel lapse andmed kustutatud ja mehel juurde lisatud, tuli Marttile mõne aja pärast teade, et ta peab kontrollima deklareeritud andmeid ja vajadusel esitama uue, parandatud andmetega tuludeklaratsiooni. Maksu- ja tolliameti teeninduskorralduse osakonna juhtivspetsialist Hannes Udde selgitas Tarbija24.ee'le, et kõigele lisaks peab lapse ema saatma maksu- ja tolliametile maksusoodustusest loobumise teate.

«Teate võib teha läbi e-maksuameti, kus on link «Teated MTA-le». Paneb sinna kirja, et loovutab deklareerimise õiguse nende ja nende laste eest laste isale (lisada tuleb nimi ja isikukood),» selgitas Udde. Loe täpsemalt: http://www.tarbija24.ee/?id=87915 EML juhib tähelepanu, et tulumaksuseadus ei nõua artiklis kirjeldatud olukorras ema poolt tulumaksusoodustusest loobumise avalduse esitamist. MTA selline nõue ei ole seadusega kooskõlas.Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus